Skutečně urozená

Do královské rodiny se nenarodila, ale přesto působí víc „royal“ než mnozí skutečně urození. Kate Middleton je manželkou britského následníka trůnu, prince Williama, a svou roli vždy plnila bezchybně.

Naprosto přesně věděla, kde je její místo, co se od ní očekává, a zároveň uměla do královské rodiny přinést smích, modernizaci a lidskost.

Zdroj: Youtube

Královnina oblíbenkyně

Na veřejnosti se vždy zářivě usmívá, ví, co říct a s manželem vtipkují a popichují se, rádi mluví o svých třech dětech.

Je totiž nejen pracující členkou královské rodiny, ale především milující mámou, která se svými dětmi tráví čas v přírodě a v pohybu, vaří s nimi a chystá jim oslavy.

Kate působí vřele, ale zároveň si vždy udržuje patřičný odstup. Nikdy neprala veřejně špinavé prádlo a držela se hesla královny Alžběty II.: Nikdy nic nevysvětluj a nekomentuj.

Není divu, že ji královna milovala a princ Philip prý s úlevou pronesl „Díky bohu, že ji nenechal odejít“, když William kdysi po krátkém rozchodu vztah s usměvavou brunetkou obnovil.

A byla to právě Kate a William, kdo vrátil královské do „zelených“ čísel popularity, poté co generace před nimi svými skandály veřejnost spíše znechutila a vyvolávala pravidelné diskuse na téma proč že královskou rodinu potřebujeme.

Velká královská láska

Kate se s princem Williamem poznala na univerzitě, a než spolu navázali vážnější vztah, byli dobří přátelé. Okouzlila jej půvabem, inteligencí a veselou povahou, navíc jak se později ukázalo, oplývala i diplomacií, taktem a trpělivostí.

William totiž otálel s žádostí o ruku, dokonce se měl s Kate načas i rozejít, protože měl pocit, že je na vážný vztah příliš mladý, a raději trávil čas s kumpány z armády. Ona dostala neuctivou přezdívku Čekačka Kačka, měla neustále v patách paparazzi, ale vše ustála.

Nakonec přišla v roce 2010 v Keni žádost o ruku a o rok později i nejpohádkovější ze všech pohádkových svateb. Rodina Kate a Williama se postupně rozrostla a stali se rodiči George, Charlotte a Louise.

Vždy uměli balancovat mezi protokolem a královskými povinnostmi a rodičovskou láskyplností a snahou děti chránit. S dětmi tráví maximum času a snaží se žít co nejvíc jako normální rodina.

Zmizelá dívka. Kate, kde jsi?

Když královna v roce 2022 zemřela a na trůn usedl Williamův otec, král Karel III., stali se jeho velkou oporou.

Letos v lednu vydala královská rodina oficiální zprávu, že Kate čeká plánovaná operace břicha a následná rekonvalescence, tudíž se na veřejnosti objeví za čtvrt roku.

To by nebylo nic divného, všichni přáli vévodkyni pevné zdraví. Ale pak William zrušil účast na zádušní mši svého kmotra, Kate opravdu jakoby zmizela a lidé začali přemýšlet, co se děje…

Konspirační teorie

Když se navíc objevily dvě prapodivné fotografie Kate v autě, na kterých si nebyla příliš podobná, a následně pak rodinná fotka, která byla evidentně upravená, rozjely se konspirační teorie naplno. A svět volal: Kate, ozvi se! Co se s tebou děje?

Teorií bylo hned několik – William má milenku a Kate se zhroutila, Kate měla milence, William ho nechal zabít a ona se zhroutila, trpí mentální anorexií, je po plastické operaci, je v kómatu, nebo je dokonce mrtvá…

Když pak svět obletělo video spokojeného páru, kterak nakupují ve farmářské prodejně, bylo prozkoumáno snad i FBI. Teorie však neutichly, ač evidentně nešlo o podvrh. Na královské „odborníky“ si nepřijdou a jedním videem jim pusu nezacpou, oni vědí svoje…

Kate bojuje s rakovinou a vyjadřuje podporu

A pak přišla ta zpráva. Královský palác vydal oficiální video, které vzalo všem pochybovačům a konspirátorům vítr z plachet a slova z úst. Kate, úžasně silná a elegantní jako vždy, na něm celému světu svěřila, že jí v lednu objevili rakovinu, sice v raném stadiu, ale přesto rakovinu.

Podstupuje chemoterapii, je obklopena milující rodinou a skvělým týmem odborníků. Všem poděkovala za zájem a starost a podpořila ty, kteří bojují s nemocí stejně jako ona. Nejsou v tom sami.

Ani ona není. Má po boku milujícího manžela, který nemá milenku, ale má strach o svou ženu, tři nádherné děti a rodinu, která, jak její bratr nádherně vystihl, spolu překonala řadu hor během společných výletů a překonají i tuto překážku.

A určitě jim všem pomůže, když se budou moci zaměřit na svou milovanou, a ne denně čelit nepatřičné pozornosti médií a číst jednu lež za druhou na titulkách bulváru.

Ano, tiskové oddělení královského páru mělo komunikovat lépe. Ano, Kate je předním členem královské rodiny a ti ze své podstaty bohužel nemají nárok na 100% soukromí. Ale Kate nežádala o nic víc než o tři měsíce klidu. Nejste v tom sama, princezno.

Zdroj: vlasta.cz, autorka je odbornicí na královskou rodinu

Související články