Do dnešního dne je rod Kennedyů ve Spojených státech amerických považován za ten nejmocnější a nejvýznamnější. Co však doposud nikdo nedokázal rozluštit a přijít tomu na kloub, je kletba, která nad jejich hlavami visí téměř jedno století. Kletba se vyznačuje sérií podivných úmrtí, nešťastných náhod i dalšími tragédiemi, které dodnes nikdo nedokázal vysvětlit. Podivné prokletí však není zaměřeno jen na slavnou rodinu, ale týká se i jejích partnerů, přátel a spolupracovníků.

Zdroj: Youtube

Během let se v rodině začaly odehrávat velmi divné věci. Každá žena, manželka vysoce postaveného muže, začala mít divné tušení. Bála se například, že se manžel nevrátí domů. Poté se ženské tušení přeneslo i na potomky. A postupem času se ukázalo, že jsou tyto domněnky oprávněné.

Vše začalo v roce 1941

Série podivných událostí odstartovala v roce 1941, kdy Rosemary Kennedy podstoupila lobotomii. Kvůli nedostatku kyslíku při porodu zůstala mentálně postižená a právě tato operace ji měla zbavit záchvatů. Zákrok však dopadl nečekaně a nikdo nevěděl, co s tím. Malá Rosemary zůstala na úrovni dvouletého dítěte, přestala se hýbat, nemluvila a stav byl mnohem horší než před operací. Zbytek života tak strávila v léčebném zařízení, kde ji rodina skrývala před vnějším světem.

Výbuch letadla

Dva roky na to zemřel Joe Kennedy Jr., který se dobrovolně přihlásil na armádní operaci do zahraničí. Od počátku bylo jasné, že mise bude velmi náročná a nebezpečná. Ani to ho však neodradilo. Podle všeho jeho rozhodnutí bylo spíše protestem vůči otci. Chtěl mu dokázat, že má na víc. Letadlo, které převáželo výbušniny, však začalo ve vzduchu hořet a došlo k výbuchu, který nikdo nepřežil. Od té doby se kletba vracela čím dál častěji.

Atentát na prezidenta i smrt v oblacích

John F. Kennedy mladší se narodil 25. listopadu 1960. Po dokončení gymnázia nastoupil na univerzitu a stal se talentovaným právníkem, novinářem a vydavatelem časopisu Pilot. Byl synem 35. prezidenta Spojených států Johna F. Kennedyho a Jacqueline Kennedy Onassis. Na svět přišel jen pár dnů poté, co se jeho otec stal prezidentem. Když mu byly 3 roky, jeho tatínek zemřel. Podle dostupných informací byl v roce 1963 na prezidenta USA spáchán atentát.

Malý John dospěl a na počátku 90. let se rozhodl splnit si svůj životní sen a udělal si pilotní zkoušky. Jeho matka však byla výslovně proti, protože se obávala, že se stane neštěstí. Pilotování brala jako nebezpečný sport a nemyslela si, že by byl vhodný pro mladé lidi. A měla pravdu. Až do osudného dne se Johnovi dařilo velmi dobře. 16. července 1999 však vzlétl se svým strojem naposledy. Jeho letadlo se zřítilo do Atlantského oceánu a na palubě zemřela i jeho manželka a švagrová.

Kdo prokletí spustil?

Série neštěstí ale pokračuje. V roce 1984 se David Kennedy předávkoval. Prozatím posledními a nejmladšími oběťmi kletby jsou dcera Roberta F. Kennedyho Kathleen Kennedy Townsend a její osmiletý syn Gideon. Při plavbě v kánoi došlo k nehodě, kterou nepřežili.

Podle historiků se traduje, že kletbu měl vyvolal jeden z předků. Tím měl být Joe Kennedy, který své děti údajně vychovával v přesvědčení, že jsou více než běžný národ, se kterým se nesměly bavit. Žily v celibátu, nesměly mít kamarády z venku a chodily do přísně zabezpečených škol.

Zdroje: Vlasta.cz, Wikimedia, BussinesInsider, People, HistoryHit

Související články