Na jedné straně máte princezny. Z průměrně hezké herečky uděláte snadno nadprůměrně krásnou, zabalíte ji do aury dobré duše a rázem je zaděláno na platonickou lásku nejednoho diváka a divačky. Pak tu ale máte takové role, kdy si maskéři dají tu práci, aby herečka nebyla poznat. Kdo se proměnil z krásky na ošklivku?

Zdroj: Youtube

Kateřina Janečková

I Česká republika má svůj seriál o tom, jak se z ošklivého káčátka vylíhne krásná labuť. Ošklivka Katka se vysílala mezi lety 2008 až 2009, jde o adaptaci kolumbijské telenovely Ošklivka Betty a hlavní roli si zahrála šumperská rodačka Kateřina Janečková. Ta musela v rámci natáčení nosit rovnátka, ofinu střiženou podle hrnce, neupravené obočí a make-up jí byl samozřejmě zapovězen.

Vanessa Hudgens

Americkou herečku můžete znát jako velmi dívčí, a tak trochu naivní teenagerku z komedie Muzikál ze střední a dalších dvou pokračování. V nezávislém americkém snímku Dej mi domov z roku 2013 ale ukázala, že umí zahrát i jiné role. Vážnější a hlubší. Ztvárnila totiž Apple, dceru drogově závislé prostitutky. Ta usiluje o to, aby dcera kráčela v jejích šlépějích. Maskéři k herečce nebyli zrovna vlídní. V rámci své role nosila krátce střižené vlasy, nalíčili jí bledý obličej a pořádné kruhy pod očima.

Cara Delevingne

Třicetiletá Britka se živí jako herečka a modelka, ale rozhodně ne ve všech svých rolích jako modelka působí. Hodně děsivě, a nepříliš lichotivě vypadala ve snímku Sebevražedný oddíl z roku 2016. Její postavu archeoložky June Moone v něm posedne super zloduška Enchantress. Poznáte ji podle vyvalených očí nebo rozcuchaných slepených vlasů.

Charlize Theron

Kvůli roli vražedkyně ve snímků Zrůda natočeného v roce 2003 podle skutečných událostí se musela jinak krásná herečka proměnit v ošklivku. Nosila zubní protézy, oholili jí obočí, a dokonce musela přibrat třináct kilo. Investované úsilí se ale vyplatilo a herečka byla za svůj výkon oceněna nejen Zlatým glóbem, ale také Oscarem.

Gwendoline Christie

Metr a jedenadevadesát centimetrů měřící herečku byste v seriálu Hra o trůny snadno zaměnili za muže. Její postava lady Brienne z Tarthu byla ostatně jako mužatka, která se nezdráhá tasit meč, i napsána. Na červeném koberci byste si ovšem Gwendoline s mužem spletli jen těžko. Umí se hodit do gala a vypadat božsky. V ženštější roli ji mohli diváci naposledy vidět například v seriálu Wednesday, jakožto ředitelku střední školy Nevermore.

Anne Hathaway

Populární americkou herečku máme zafixovanou spíše jako představitelku pozitivních rolí, takže není divu, že si postavu zlé a proradné čarodějnice ve filmu Čarodějnice z roku 2020 náležitě užila. K tomu patřila i pořádně děsivá maska – holá hlava, obrovská ústa protáhlá do zlověstného šklebu, chybějící prsty na rukou apod. Snímek za to ale schytal i kritiku, ohradili se proti němu totiž mnozí zástupci tělesně postižených. Přestože cílem tvůrců nebylo nikoho urazit, herečka se po nespokojených ohlasech na sociálních sítích omluvila za to, jestli se znázornění čarodějnic někoho dotklo a uvedla, že věří v inkluzi a nenávidí krutost.