Populární instagramový komik Raymi Britto je spíše znám mezi mladými lidmi. Jak sám přiznal, jeho videa nejsou tak moc populární, jak by si představoval. Kromě své práce na sociálních sítích se proto věnuje i něčemu jinému – pracuje jako průvodce v bývalém koncentračním táboře v Terezíně.

Zdroj: Youtube

A jak se k něčemu takovému dostal? Může za to nejen jeho zájem o historii, ale i jazyková výbava. Kromě rodné italštiny hovoří také česky, španělsky a anglicky. Narodil se v Miláně, jeho matka je Italka, otec Peruánec, ale už osm let žije v České republice. Podle něho jsou Italové divný národ, Češi jsou naopak příjemní, rádi si povídají, nejsou uspěchaní. Na svém instagramovém profilu Raymi sdílí svoje zážitky a zkušenosti s odlišnou kulturou. „Psychicky mi to pomáhá vyrovnat se s tím, že jsem daleko od své rodiny a přátel. Jakmile ale člověk začne mluvit novým jazykem nebo se o to alespoň pokouší, přestane mít pocit vytržení ze společnosti,“ prozradil v Show Jana Krause důvody, proč vlastně tvoří zábavná videa. O jejich popularitě ale prý nikdy nesnil. Tvorba ho baví, považuje ji za koníček, ale nečeká, že by mu mohla v budoucnu přinést velkou slávu nebo úspěch.

Sociální sítě jako osobní zpovědnice

A co mladého sympatického Itala vlastně přivedlo do Česka? „Chtěl jsem tady studovat kinematografii na FAMU. Pak jsem potkal svého přítele, se kterým jsem už osm let, a máme společně děti v pěstounské péči, takže se vlastně máme opravdu dobře a nic mi tady nechybí, snažím se pomáhat druhým lidem,“ prozradil instagramový komik, který se do České republiky naprosto zamiloval. „Když jedu do Itálie, je to vždy jen na pár dní, dneska už je doma tady,“ vyznává se sympatický mladík, který přestože Itálii miluje, moře prý klidně vymění za zakalenou Vltavu.

Zdroj: Vlasta.cz, Show Jana Krause, TV Prima

Související články