Když Reese v patnácti vyrazila na konkurs na malou roli ve filmu V měsíčním svitu, padla režisérce do oka natolik, že dostala hned tu hlavní. O deset let později se proměnila v Elle Woods, aby změnila názor, že blondýnky jsou jen na okrasu. Pravou blondýnku má prostě v krvi.

Zdroj: Youtube

Se závazkem

Jít na rande a dostat místo očekávaného zásnubního prstýnku kopačky není žádné terno, ve filmu ani v realitě. Jenže Reese už mohla hrát s nadhledem, byla v té době už dva roky vdaná za sexy hereckého kolegu Ryana Philippa, kterého si ulovila jako bonus k honoráři za film Velmi nebezpečné známosti. Na účet si připsala 2.5 milionu dolarů a na rodinné konto dceru Avu Elizabeth a syna Deacona. Když natočila pokračování Pravé blondýnky, inkasovala už milionů 15. K tomu ji časopis People zařadil na seznam 50 nejkrásnějších lidí světa.

Nahoře i dole

Zdálo se, že Reese sedí romantické komedie. Ale překvapila výkonem v dramatu Walk The Line, kritici psali, že byl brilantní. V příběhu o počátku kariéry americké hudební legendy Johnyho Cashey jí padla role jeho přítelkyně, později manželky June. Reese ztmavila vlasy, skvěle zpívala a s kolegou Joaquinem Phoenixem dokonale ladila. A hádejte co? Dostala Oscara ze nejlepší herečku v hlavní roli.

Psal se rok 2006. Reese by mohla být šťastná, kdyby jí nekrachovalo manželství. O rok později se rozvedla. Chvilku randila s charizmatickým hercem Jakem Gyllenhaalem. Ale osud jí chystal setkání jako z romantického filmu.

Rytíř na bílém koni

Single Reese si vyrazila na party. Zábavu jí překazil příliš dotěrný opilý chlapík. Když začalo jít do tuhého, zjevil se vysoký respekt budící muž, který ji zachránil. Omluvil opilce, kterým byl shodou náhod jeho kamarád, zapíjející čerstvý rozchod. Z rytíře se vyklubal vlivný agent hollywodských hvězd Jim Toth. Je o pět let starší a třicet centimetrů vyšší. Reese je Beran a Tim Lev, což je podle horoskopu ideální kombinace. Zamiloval si Reese i její děti. Před dvanácti lety si řekli ano a mají syna jménem Tennessee James.

Aktuálně

S podporou manžela se Reese pustila i do produkování filmů, například hitu Zmizelá. V roce 2014 překvapila filmem Divočina. Životopisný snímek mapuje cestu Cheryl Strayed, která se chystá odrazit od dna a bez jakýchkoliv předchozích zkušeností se rozhodne zdolat více než 1500 km dlouhou vysokohorskou stezku. Zazářila také v hlavní roli Madeline v minisérii Sedmilhářky po boku Nicole Kidman a Laury Dern. Letos se snad dočkáme Pravé blondýnky 3.

Tajemství mládí

  • Reese vždy rozzáří okolí svým typickým úsměvem.
  • Je zarytou vegetariánkou.
  • Miluje pohyb a ani v době lockdownu se nenechala zavřít. Nasadila roušku a s manželem, mladším synem a dvěma psy vyrazila do parku.

Zdroj: vlasta.cz youtube.com womenshealthmag.com/relationships/a31698161/reese-witherspoon-husband-jim-toth/ fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/22827-reese-witherspoon.html

Související články