Česká hudební skupina Šlapeto, která se zaměřovala především na interpretaci staropražských písní, existovala mezi lety 1989 a 2005. Jedním z jejích výrazných členů byl Robert Papoušek.

Dnes třicetiletý mladík začal se Šlapetem zpívat už jako pětiletý v roce 1998 a diváci různých televizních estrád, jako byly třeba Dobroty nebo Rozjezdy pro hvězdy, ho velmi dobře znali.

VIDEO: Podívejte se, jak to malému Robertovi tenkrát zpívalo!

Zdroj: Youtube

Jednou Šlapeťák, navždy Šlapeťák

Se staropražskými a hospodskými písničkami, jako je třeba skladba Máš-li kapičku štěstí, Robert Papoušek stále vystupuje. Je totiž členem Patroly Šlapeto, kterou před lety založil původní člen Šlapeta Radan Dolejš.

Dost ovšem zmužněl, takže byste v něm malého chlapce a hvězdu televizní zábavy devadesátých let a přelomu tisíciletí dost možná na první pohled nepoznali.

Pankáč se zájmem o politiku

Hudební záběr Roberta Papouška je dost široký a zdá se, že hudebník má tak trochu dvě tváře. Jednu tradičnější a druhou drsnější. Kromě Patroly Šlapeto vystupuje také s kapelou P.U.M., kde zpívá a hraje na kytaru.

Skupina, kterou Papoušek přezdívaný Papouch založil v roce 2010, ovšem nehraje zrovna písničky k odpolednímu čaji v domově seniorů, ale věnuje se punkrocku a v jejich hudbě se najdou i prvky trashmetalu, hardrocku, ska nebo rock and rollu.

VIDEO: Hudba skupiny P.U.M. není zrovna odpočinková. Poslechněte si tvorbu dospělého Roberta Papouška.

Zdroj: Youtube

Mnohé kapelní texty se ovšem zaměřují na aktuální politickou situaci v tuzemsku. V rozhovoru pro Rock Palace Robert Papoušek uvedl: „Není mi jedno, kdo nám vládne, a už vůbec mi není jedno, kdo chodí k volebním urnám. Chci, abychom žili v demokratické zemi, jednoznačně na Západě a v zemi svobodné. Proto jsou naše texty hodně zaměřené na politiku u nás.“

Dvojnásobný táta

Robert Papoušek se před osmi lety oženil se svou dlouholetou partnerkou. Jeho vyvolená Veronika je prý také punkerka a skvělá ženská do nepohody, která podporuje hudební sny svého muže.

Mají spolu dva syny. Kromě hudby si někdejší dětská hvězda přivydělává taxikařením nebo za barem a mezi jeho záliby patří cestování, historie, zimní sporty a hraní videoher.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, cs.wikipedia.org, patrola-slapeto.cz, csfd.cz, facebook.com, pum-band.cz, rockpalace.cz