Theodore Roosevelt a hyena

Byl známý jako velký milovník zvířat a měl během života mnoho domácích mazlíčků. Když se o tom svět dozvěděl, představitelé různých států mu začali jako dárky posílat exotická zvířata. Mezi nimi byla hyena jménem Bill od etiopského císaře Menelika II. Prezident si hyenu oblíbil a dovolil, aby nějakou dobu žila v Bílém domě.

Žebrala o jídlo u stolu a naučila se řadě triků. Vedle hyeny Theodore Roosevelt mimo jiné choval jednonohého kohouta, jezevce, poníka a malého medvěda.

Tippi Hedrenová a lvi

Herečka a aktivistka za práva zvířat proslula svojí láskou ke kočkám, zejména těm velkým. Její první lev se jmenoval Neal a s „lidskou rodinou“ žil spokojeně mnoho let. Dvaadevadesátiletá dáma dodnes působí v rezervaci Shambala, útočišti pro zvířata, které založila v Actonu v Kalifornii. Její vnučka Dakota Johnsonová nedávno prozradila, že babička má stále „13 nebo 14 lvů a tygrů“. Pro Fox News Tippi Hedrenová uvedla: „Každé ráno se probouzím s Johnnym Deppem vedle sebe. To je moje ‚kočka‘, aby bylo jasno.“ Jeho předchůdci byli třeba Marlon Brando, Robert Taylor či Sean Connery.

Mike Tyson a tygr

Boxer vlastnil dlouhá léta tři tygry, bílého bengálského jménem Kenya, který s ním spával v jednom pokoji, dokonce 16 let.

Pobyt tygrů v luxusní rezidenční čtvrti Las Vegas však nedělal dobrotu, takže šampion v těžké váze zaměřil svoji péči na psa a několik holubů.

Salma Hayeková a sova

Sova Kering má se svou majitelkou velmi úzký vztah. Sedí jí na hlavě, když medituje, v noci létá kolem její postele a občas „loví“ její prsty u nohou, které si zjevně plete s myší. Když se oblíbená herečka před spaním dívá na televizi v iPadu, tak na něm sova ráda stojí. Popularitu jí přinesla i příhoda, když pozvracela Harryho Stylese, respektive na něj při mazlení vyvrhla bezoár z myších chlupů.

Dominic Monaghan a kudlanka

Smíšek z Pána prstenů je vášnivý „outdoorsman“, který cestuje po světě a vyhledává „nejnebezpečnější“ tvory. Má slabost zejména pro hmyz a plazy, nestačí mu však setkávat se s nimi v přírodě. Dlouhá léta sdílel svůj domov s kudlankou listovou jménem Gizmo, k jeho dalším mazlíčkům patřil albínský had Blink či tarantule Wichita.

Kirstie Alley a lemuři

Nedávno zesnulá americká herečka se zajímala o ochranu zvířat a učaroval jí Madagaskar. Odtud byl už jen krůček k tomu, chovat třináct lemurů. Nedala na ně dopustit, zároveň však lemura nedoporučovala jako standardního mazlíčka. Dožívá se třiceti let, což je pro chovatele velká zodpovědnost.

Nicolas Cage a kobra

Populární herec je pověstný svou láskou k plazům. Do povědomí veřejnosti vstoupily zejména dvě albínské kobry královské, Moby a Sheba. Akční hrdina má však velké srdce, takže poskytl domov i dalším tvorům, například chobotnici, dvouhlavému hadovi jménem Harvey, varanu skvrnitému nebo mluvící vráně.

Paris Hiltonová a kinkažu

Společenská prominentka Paris Hiltonová je vyhlášená „opičí“ láskou k miniaturním pejskům, kteří žijí stejně jako ona ve snovém luxusu. Málokdo ví, že ve sbírce jejích zvířecích mazlíčků zaujímal čestné místo také kinkažu jménem Baby Luv, což je malý savec pocházející z deštného pralesa. I když byl divoký a svoji majitelku pokousal na noze, odmítla se ho vzdát a raději se nechala očkovat proti tetanu.

Autor: Teodor Česák

Zdroj: časopis Květy

Související články