Osmidílný fiktivní seriál Sedm schodů k moci, který napsal Josef Klíma, čerpá inspiraci z českého politického prostředí a dob korupce po roce 2000. Seriál si získal přízeň diváků a scénář zaujal i herce, kteří se na projektu podílejí. Od svého prvního dílu stihl diváky natolik zaujmout, že někteří všechny díly zhlédli dopředu. A najdou se i tací, kteří ho považují za novou závislost.

Zdroj: Youtube

Momentálně se divákům nejvíce zamlouvá role Pavla Baťka, který v seriálu ztvárňuje manipulátora a slídícího novináře, jenž na své kořisti čeká na každém rohu. Nevadí mu použít jakoukoliv fotografii a napsat článek, který by druhým lidem mohl opravdu hodně uškodit. To je také jeho práce, kterou dělá víc než svědomitě.

Manipulátor i nepřítel

Během děje se novinář Krčka seznámí s mladou a nezkušenou Annou, která měla milostný poměr s poslancem sněmovny. Když ji však její milenec opustí, rozhodne se, že se mu pomstí. A k tomu jí dopomůže právě novinář Krčka, který se ale jednoho dne stane jejím největším nepřítelem. „Je to o politice v České republice. Nesmí se moc říkat, o kom to je, ale myslím, že kdo ten seriál viděl nebo uvidí, pozná to,“ uvedl herec Pavel Batěk k seriálu, který se pro něho stal velkou výzvou.

Postava podvodného bulvárního novináře Ivana Krčka se vám z hlavy jen tak nevymaže. „Myslím, že se to povedlo. Je to po dlouhé době seriál ze života, kde se politici najdou, alespoň dva určitě. Myslím, že je dobré poukazovat na ty špíny,“ dodal dále ve svém rozhovoru a podotkl, že je spokojený s tím, jak na jeho negativní roli reagují lidé.

Diváci jsou nadšení

Diváci jeho herecké výkony velmi kvitují a dodávají, že mu role velmi sedí. Hrát manipulativního novináře, kterým druhým ničí životy, mu jde totiž opravdu dobře. „Dokonce bych uvěřil, že je takový i v realitě,“ napsala jedna z divaček. „Batěk je prostě nejlepší. Tu roli hraje luxusně,“ dodala jiná. „Pavel Batěk je hvězda, novinář a svině,“ zněl další komentář.

Zdroj: Vlasta.cz, PrimaŽeny, Novinky, seriál Sedm schodů k moci, TV Prima

Související články