Úspěšný televizní seriál Sedm schodů k moci vypráví o životní cestě venkovské servírky Anny Malé, která se vypracovala až na vrchol domácí politické scény a do ložnice ministra, pozdějšího premiéra Tomáše Vichra.

Seriál je pro diváky lákavý a zajímavý hlavně proto, že čerpá inspiraci z reálného politického skandálu z roku 2013, jenž vedl k pádu vlády Petra Nečase. V dalším díle se mladá Anička rozhodne, že si na ministerstvo přivede i svou dlouholetou kamarádku, které chtěla zajistit lepší místo i budoucnost.

Zdroj: Youtube

To se jí povedlo, ale kolegové z toho nejsou zrovna nadšení. Anička se ale dokáže všem postavit a ukáže jim, že šéfovou je ona a budou ji poslouchat. Tím, jak stoupá na vrchol, se začíná měnit, čehož si všímá i její kamarádka Hanka.

Anička si zatím užívá stále větší moci, pořídila si nový automobil a dělá vše pro to, aby byla ministrovi kultury co nejvíce nablízku. To však Anička ještě netuší, že není dobré říkat do médií vše, co ji napadne. Úspěch totiž není zaručen jen donášením informací.

Anička totiž dlouhodobě spolupracuje s investigativním novinářem, který této nevinné servírce pomohl vzhůru. Anička však jeho služby už nepotřebuje a dokazuje mu, že si vystačí sama. Novinář Krčka se však nevzdává a po Aničce chce čím dál více informací.

Kauzy kolem premiéra a kolaps Aničky

Anička nakonec informace novináři Krčkovi předala. Vyzradila mu, že se ministr Vichr sešel v divadle s prezidentem a hovořil s ním o demisi vlády. Krčka neváhal a druhý den ráno o tom napsal bulvární článek.

Když se to dozvěděl Vichr, nekompromisně před Aničkou prohlásil, že by toho, kdo tuhle informaci médiím vyzradil, nejraději profackoval. Následně Anička zjistila, že novinář opět vyzradil něco, co nechtěla. Psychický nátlak nakonec nezvládla a zkolabovala. Rychle se ale otřepala. To ještě ale netušila, jak daleko se dostane a jaká zrada na ni čeká.

Erotické scény a zrada ministra

Když se Tomáš Vichr stal premiérem, na ministerstvu se konal velký večírek. Když společně s Aničkou odjížděli domů, rozhodli se zajít na pár drinků. U těch to ale neskončilo a Anička dostala Vichra přesně tam, kam chtěla.

Seriál tak znovu nabídl erotické scény, plné pohledů na nejintimnější partie herců. Ani erotika ale Aničce nepomohla. Když se druhý den dozvěděla, že neodchází s premiérem na nové místo, rozzuřilo ji to tak, že se rozhodla pojistit si úspěch jinak.

Jak? To se dozvíme v dalším díle. „Na Aničku jsem zvědavá, jak to celé dopadne,“ těší se jedna z divaček v komentáři na Facebooku. „Tady je vážně vidět, že někteří udělají pro úspěch cokoliv. Neštítí se vůbec ničeho,“ zhodnotila odvysílaný díl jiná divačka.

Zdroj: Vlasta.cz, seriál Sedm schodů k moci, Facebook, TV Prima

Související články