Podezření, které se nese celou ZOO, se potvrdí a spadne klec. Petra krade léky a to znamená její okamžitý odchod. Ještě než se osud Bereniky Suchánkové v seriálu ZOO ukončí, stihne odtočit několik dramatických scén a se svou nástupkyní Eliškou si pěkně pocuchají kostýmy. „Pošťuchování s Eliškou bylo zvláštní v tom, že to byl jeden z prvních natáčecích dní pro ni a pro nás obě společně. Měly jsme obě dvě dublérky, ale nakonec si myslím, že jsme to spolu zahrály dostatečně přesvědčivě. Pro mne to bylo trochu nekomfortní, protože jak se Petra Váchová v takových situacích chovala, se mně ani zdaleka nepodobá,“ vzpomíná na natáčení Berenika Suchánková, která seriál ZOO na vlastní žádost opouští, jelikož by se ráda věnovala zpěvu a jiným projektům.

Zdroj: Youtube

Petra byla vždy vnímána jako pozitivní a milá postava. Ačkoli neměla schopnost komunikovat se zvířaty jako její nadřízená Anežka, nikdy s ní nebyly žádné potíže. Scenáristé z ní i přesto vytvořili zlodějku. Tato proměna byla doprovázena pocitem křivdy a vedla k agresivnímu útoku na její mladou kolegyni Tamaru, která do ZOO původně přišla jen absolvovat stáž a učit se od Anežky.

Vztahy v ZOO se změní v drama

Nyní se zdá, že Tamara zůstane v ZOO déle, než plánovala a zaujme pozici, kterou náhle opustila Petra. To je skvělá zpráva, jelikož Eliška Brumovská, která Tamaru hraje, je atraktivní a příjemná herečka, která se umí dobře bavit a mezi lidmi je velmi oblíbená. Mezi nedávnými přírůstky do seriálu vyniká jako nejvíce fascinující postava a její příběh by měl dostat více prostoru, než mají ostatní. Je možné, že její účinkování v seriálu ZOO promíchá karty v některých vztazích, například může oživit dynamiku mezi Albertem a Kristýnou, která je momentálně služebně v Africe.

„Berenika se necítila úplně komfortně, protože není ten agresivní typ, ale zvládla to bravurně. Takže smekám, protože násilí jí není přirozené,“ souhlasí se slovy kolegyně Eliška Brumovská. Ta do ZOO naskočila pár dílů před odchodem seriálové Petry Váchové. „Petra skončila, protože chtěla skončit Berenika. Byla jsem překvapená, jaký konec pro mne scenáristé vymysleli. Nejdřív jsem si říkala, že se mi vlastně nelíbí, že se z Petry stala zlodějka, a bylo mi to líto, ale nakonec Petra kradla s dobrým úmyslem, takže to z ní zas tak špatného člověka nedělá,“ vysvětluje svůj konec Suchánková. A co je pro jiného konec, může být pro druhého začátek.

Nabídka přišla bez konkurzů a v pravý čas

Eliška Brumovská nemusela chodit na žádné castingy ani vynaložit velké úsilí, aby získala svou další velkou roli. Produkční tým ji přímo kontaktoval s informací, že potřebují narychlo obsadit roli po kolegyni, která musela projekt opustit kvůli úrazu. „Na roli Tamary mi volali rovnou, něco jsem natáčela a asi si mě všimli. Řekli mi, že jim na poslední chvíli jedna kolegyně vypadla, měla úraz, tak jsem dostala nabídku a jako zázrakem to klaplo,“ popisuje Eliška svůj vstup do seriálu. Za novou roli je vděčná, protože je velká milovnice zvířat a její prarodiče seriál zbožňují.

Berenika Suchánková se tak definitivně po odhalení krádeže léků, kterými údajně zachraňovala jiná nemocná zvířata, loučí a odchází. „První den v ZOO už si vlastně po tolika letech nepamatuji, ale vím, že jsme točili ve Dvoře Králové a já měla pouze jeden obraz a jednu repliku: ,Dobrý den.‘ Můj poslední natáčecí den byl taktéž ve Dvoře, takže jsem si to hezky uzavřela tím, kde jsem začala. Natáčení s Pavlou Tomicovou bylo vždycky příjemné, byla mi tou největší oporou a podporou, oběma nám během natáčení scén, kdy na mě křičí, bylo nepříjemně, protože se máme opravdu moc rády. Vždycky po obraze mě Pavla objala a dala pusu na čelo. To bylo dojemné,“ vzpomíná Suchánková, která si na place nejvíc rozuměla s Pavlou Tomicovou coby Anežkou Krásnou.

Zdroj: Vlasta.cz, TV Prima, seriál ZOO

Související články