Slovenský herec Maroš Kramár je populární jak v České republice, tak především na Slovensku, kde ho lidé běžně poznávají a zastavují na ulici. To nebylo po chuti hercově dceři Tamaře, a tak odjela studovat do Velké Británie, do země, kde její otec není známý a kde ji nikdo nebude osočovat z protekce.

A úspěch se opravdu dostavil. Vystudovala náročnou školu, přesněji neurovědu – prý aby lépe porozuměla svému excentrickému otci –, a v hudebním světě se proslavila jako členka poprockové kapely Hex, s níž nahrála oblíbený hit Mesto stratilo dych.

Kromě toho je také vynikající kytaristkou a ukulelistkou, a to přesto, že prvním nástrojem, na který se učila hrát na profesionální úrovni, byl klavír.

Zdroj: Youtube

Maroš je na svou dceru pyšný, ale protože se vidí sporadicky, každé společné chvíle si velmi váží. Sám přiznal, že svou dceru moc nezná a měl by ji asi poznat lépe.

Proto také pojedou na společnou dovolenou do Egypta, kde si budou užívat tepla a sluníčka a především stráví hodnotný čas dohromady.

„My dva jsme spolu nikdy nebyli týden sami. A tak se jedeme poznávat. Je to takový poznávací zájezd,“ říká Maroš Kramár, který chce vztahy s dcerou ještě více upevnit. Herec také přiznal, že nikdy na svou rodinu neměl kvůli práci moc času a to byla prý velká chyba.

Česky i slovensky

Málokdo také ví, že Maroš Kramár studoval v Brně. K Česku má tak blíž, než by se mohlo zdát. „Studoval jsem v Brně, kde jsem se učil češtinu, a pak jsem tam byl rok v Mahenově divadle,“ prozradil na sebe v Show Jana Krause.

Díky tomu hovoří plynule česky a mezi češtinou a slovenštinou dokáže bez problémů přepínat. Přestože se to může zdát jako výhoda, od rodné vlasti za to schytává kritiku.

Slováci mu totiž velmi často vyčítají, že mluví česky, zatímco Češi ho vyzývají, aby se vrátil na Slovensko. Dokonce ho označili za slovenskou čabajku.

„Slováci mi píšou, proč tady mluvím česky, a Češi mi zase píšou, vrať se domů, ty slovenská čabajko. Takže to mám špatné tam i tam,“ prozradil s nadsázkou Maroš, který podobné reakce nechápe a mnohdy z nich bývá velmi zklamaný.

„Ale zase na Slovensku s oblibou říkám, že kdyby věděli, že já tady za den vydělám tolik, kolik oni za měsíc, také by mluvili česky,“ dodává s humorem a vzkazuje, že mezi zeměmi nedělá žádné rozdíly.

A jak se Maroš Kramár učí texty? Namluví si je na diktafon a pak si je pouští po cestě do práce. „Cestou do Bratislavy se učím slovenské texty a cestou do Prahy české texty,“ popsal svůj náročný program.

Provozuje bytové divadlo

Kromě toho už dlouho provozuje bytové divadlo, kam chodí prý převážně Češi. „V šest hodin vítám hosty, každého zvlášť, v mém staromládeneckém bytě. Mám tam pohoštění a je to jen pro třicet lidí,“ popsal systém divadla, kdy lidé chodí k němu domů. 

„U mě stráví krásné čtyři hodiny na takovém divadelním večírku, kde hrajeme dvouhodinové představení Enigmatické variace od francouzského autora Erica-Emmanuela Schmitta. Je to krásná hra o lásce, manželství, sexu. Každý, kdo tam byl, nám píše do kroniky, že i on něco z toho zažil. A předevčírem jsme měli 390. reprízu,“ pochlubil se herec úspěchem.

Zdroje: Vlasta.cz, show Jana Krause, TV Prima

Související články