Simona Lewandowská: Nekorektní humor je dnes vzácnost

Petra Šmídová | 3. 2. 2023

Hvězda bývalé přítelkyně herce Zdeňka Piškuly v poslední době strmě stoupá. Stačilo pár menších rolí, aby si filmaři všimli, že téhle holce bylo hereckého talentu naděleno až po okraj. A toho komediálního pak ještě o něco víc. Kdo je a odkud se vyloupla herečka Simona Lewandowská?

Simona Lewandowská. Že vám to jméno nic neříká? A co tvář? Třeba až pohled na fotografii prozradí, že jste tuhle sympatickou blondýnku už někde viděli. A je to tak. Třiadvacetiletá absolventka Pražské konzervatoře a DAMU se do diváckého povědomí vepsala rolí dcery Michaely Badinkové v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Zdroj: Youtube

Objevila se však i v kriminálce Specialisté, Dáma a král, komediálním seriálu Pan profesor a v seriálu s prvky dramatu Pět let. Filmový debut si pak odbyla po boku svého tehdejšího přítele Zdeňka Piškuly ve snímku Zlatý podraz. A letos se na nás z obrazovek usmívá hned ze dvou veleúspěšných kousků z dílen režisérů, u nichž jsou kvalita a humor předem zaručeny.

Komediálního talentu na rozdávání

Jako prodavačka Alena Zimová, která sní o kariéře herečky, se Simona představuje v seriálu režiséra Bisera Arichteva Zlatá Labuť, svým komediálním talentem pak baví coby rosnička Andrejka a zároveň instagramová influencerka Sugar Andy, která pomýšlí na křeslo moderátorky ranní relace, jež divákům veřejnoprávního média má usnadnit ranní vstávání, v seriálu Jana Prušinovského Dobré ráno, Brno!

Sexy padesátnice Dara Rolins: Za dokonalou postavu může jóga a striktní strava
Osobnosti

Sexy padesátnice Dara Rolins: Za dokonalou postavu může jóga a striktní strava

Inspirovala se lidmi, co dělají vše, ale pořádně nic

Každou svoji roli bere Simona velmi vážně a snaží se na ni připravit, jak nejlépe dokáže. Snazší jsou pro ni pochopitelně takové, které jsou jí archetypálně blíž. Osobnost rosničky a influencerky, kterou předvádí s velkou nadsázkou a humorem, však musela studovat a to tak, že si na internetu vytipovávala a nakoukávala chování nejrůznějších lidí. Nekonečnou studnicí inspirace pro ni pak byly především sociální sítě a takzvaní mikroinfluenceři, kteří dle hereččiných slov „fušují do všeho, ale nic nedělají pořádně.“ Na její parodii se můžete podívat nahoře ve videu.

Martin Dejdar: Ze světa se vytrácí humor a nadhled. Přílišná korektnost škodí
Rozhovory

Martin Dejdar: Ze světa se vytrácí humor a nadhled. Přílišná korektnost škodí

Dobré ráno, Brno! Kdo je seriálová snaživka Zlatohlávková a prudič Kolařík
Cestování

Dobré ráno, Brno! Kdo je seriálová snaživka Zlatohlávková a prudič Kolařík

Seriál Dobré ráno, Brno! nechává diváky nahlédnout do zákulisí televizní show i rodinných životů postav, které chod pořadu obstarávají. A proč zrovna v Brně? Protože vtipů na téma Praha versus Brno, které ale zároveň vede skrytý boj s Ostravou, je víc než dost, a vždycky se jim rádi zasmějeme. Podle Simony Lewandowské jde o velmi odvážný seriál s nekorektním, přesto inteligentním, humorem, což je podle ní v dnešní době velká vzácnost.


Zdroj: vlasta.cz Simona Lewandowská | ČSFD.cz (csfd.cz)

Tagy Biser Arichtev Brno Dáma a Král Divadelní fakulta Akademie múzických umění herec Michaela Badinková Pan profesor Praha Pražská konzervatoř Simona Lewandowská Zdeněk Piškula