Simona Lewandowská. Že vám to jméno nic neříká? A co tvář? Třeba až pohled na fotografii prozradí, že jste tuhle sympatickou blondýnku už někde viděli. A je to tak. Třiadvacetiletá absolventka Pražské konzervatoře a DAMU se do diváckého povědomí vepsala rolí dcery Michaely Badinkové v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Zdroj: Youtube

Objevila se však i v kriminálce Specialisté, Dáma a král, komediálním seriálu Pan profesor a v seriálu s prvky dramatu Pět let. Filmový debut si pak odbyla po boku svého tehdejšího přítele Zdeňka Piškuly ve snímku Zlatý podraz. A letos se na nás z obrazovek usmívá hned ze dvou veleúspěšných kousků z dílen režisérů, u nichž jsou kvalita a humor předem zaručeny.

Komediálního talentu na rozdávání

Jako prodavačka Alena Zimová, která sní o kariéře herečky, se Simona představuje v seriálu režiséra Bisera Arichteva Zlatá Labuť, svým komediálním talentem pak baví coby rosnička Andrejka a zároveň instagramová influencerka Sugar Andy, která pomýšlí na křeslo moderátorky ranní relace, jež divákům veřejnoprávního média má usnadnit ranní vstávání, v seriálu Jana Prušinovského Dobré ráno, Brno!

Inspirovala se lidmi, co dělají vše, ale pořádně nic

Každou svoji roli bere Simona velmi vážně a snaží se na ni připravit, jak nejlépe dokáže. Snazší jsou pro ni pochopitelně takové, které jsou jí archetypálně blíž. Osobnost rosničky a influencerky, kterou předvádí s velkou nadsázkou a humorem, však musela studovat a to tak, že si na internetu vytipovávala a nakoukávala chování nejrůznějších lidí. Nekonečnou studnicí inspirace pro ni pak byly především sociální sítě a takzvaní mikroinfluenceři, kteří dle hereččiných slov „fušují do všeho, ale nic nedělají pořádně.“ Na její parodii se můžete podívat nahoře ve videu.

Související články

Seriál Dobré ráno, Brno! nechává diváky nahlédnout do zákulisí televizní show i rodinných životů postav, které chod pořadu obstarávají. A proč zrovna v Brně? Protože vtipů na téma Praha versus Brno, které ale zároveň vede skrytý boj s Ostravou, je víc než dost, a vždycky se jim rádi zasmějeme. Podle Simony Lewandowské jde o velmi odvážný seriál s nekorektním, přesto inteligentním, humorem, což je podle ní v dnešní době velká vzácnost.


Zdroj: vlasta.cz Simona Lewandowská | ČSFD.cz (csfd.cz)