Talentovaná herečka Simona Postlerová se narodila 9. listopadu 1964 v Praze do umělecké rodiny. Její otec Alexandr Postler byl herec a režisér, matka Jana Postlerová je herečka, režisérka a také hlasová poradkyně. Hercem je rovněž její bratr Alexandr. 

Jako dva nejlepší kamarádi

Rodina se brzy přestěhovala na sever Moravy, kde Simona se svým bratrem prožila dětství. Rodiče se naplno věnovali práci v divadle a neměli na děti moc času. „Byli jsme s bratrem hodně sami, tak trochu děti ulice. Pořád jsme byli venku a hodně nás to stmelilo, stali jsme se odolnějšími,“ prozradila Postlerová s tím, že si s bratrem často hrála v lese, který měli kousek od domova. 

Simona byla pilnou studentkou, po gymnáziu se vydala na DAMU a již během studií hostovala v Národním divadle. Od začátku s obdivem vzhlížela ke starším a slavnějším kolegům, které brala jako své vzory. Snažila se od nich v divadle pochytit co možná nejvíce, aby se jim jednou mohla vyrovnat. 

V Národním divadle poznala osudového muže

Nejenom že v Národním divadle sbírala Postlerová první herecké zkušenosti, ale navíc tam potkala svého budoucího manžela, kytaristu Zdeňka Hráška. Jejich příběh lásky se začal psát v době, kdy byli součástí jedné divadelní hry – Postlerová v ní hrála, Hrášek pak doprovázel na kytaru.

Simona Postlerová okamžitě cítila, že je to ten pravý, a rychle se do něj zamilovala. V roce 1992 se z čisté a upřímné lásky narodila dcera Jana Magdaléna, o dva roky později pak přivítali na svět syna Damiána.

Zdroj: Youtube

Jedna krutá rána za druhou

Rodina byla pro Simonu Postlerovou vždy vším. O synovi už od jeho dětských let říkala, že je velmi chytrý a nadaný. Bohužel mu v jeho třinácti letech lékaři diagnostikovali autismus a schizofrenii. Postlerová se mu maximálně věnovala a dělala vše pro to, aby měl co nejkrásnější život. 

Později bohužel onemocněl i její manžel Zdeněk. „Našli mu melanom v oku, který mu museli vzít. V oku jsou ale cévy, které jsou propojené s játry. Šlo to pak velmi rychle,“ svěřila se herečka, která smrt manžela oplakala v roce 2016. 

Byla i skvělou dabérkou

Kromě divadelních a občasných televizních rolí budeme všichni na Simonu Postlerovou vzpomínat i jako na vynikající dabérku. Svůj hlas propůjčila například Lorelai Gilmore v seriálu Gilmorova děvčata či Samanthe Carter v Hvězdné bráně. V roce 2002 dokonce získala prestižní Cenu Františka Filipovského za ženský výkon v dabingu filmu Vtip.

Stala se pyšnou babičkou

Herečka se pochopitelně se smrtí milovaného manžela nikdy úplně nesmířila. Překonat složité období jí pomáhala práce. Minulý rok v létě pak Postlerové udělala radost její dcera, když z ní udělala babičku.

„Neustále říkám, že mi vytryskly slzy, když mi to Janinka sdělila. Jsem opravdu nesmírně šťastná, protože vzniká nový život,“ prozradila krátce poté, co se skvělou novinu dozvěděla.

Skvělá herečka malých rolí

Postlerová byla vždy především divadelní herečkou, kde do svých rolí dávala kus sebe. Na televizních obrazovkách se většinou objevila jen v malých rolích. Zahrála si v seriálech Ordinace v růžové zahradě 2, Poslední sezona, Hotel Herbich či Labyrint. Hraje také ve filmu Tancuj, Matyldo, který momentálně běží v kinech.

Jako blesk z čistého nebe

V posledních měsících se ale Simona Postlerová začala ztrácet před očima. „Měla jsem těžký postcovidový syndrom, byl v tom i zápal plic,“ svěřila se. I přes to ale nic nenasvědčovalo tomu, že by měla opustit svět několik měsíců před svými jubilejními 60. narozeninami. 

Bylo tak pro mnohé šokem, když se v médiích objevily zprávy o její smrti. Simona Postlerová zemřela 5. května 2024 ve svém bytě na pražských Vinohradech. „Na uvedené adrese jsme zasahovali u přirozeného úmrtí ženy, nejednalo se o smrt cizím zaviněním,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

„Ještě v sobotu 4. května zkoušela v připravované inscenaci hry Lenky Lagronové Terezka. Šokující zpráva o její smrti přišla necelých 24 hodin později,“ objevilo se na facebookovém profilu Divadla na Vinohradech. Simona Postlerová bude všem moc a moc chybět.

Zdroj: Vlasta.cz, csfd.cz, prozeny.cz, irozhlas.cz

Související články