Veselá a energická Simona Stašová zažívá v posledních letech jeden úspěch za druhým. Navíc je ukázkovým příkladem toho, že některé ženy zrají jako víno. Z mladé nenápadné šedé myšky je samice, která má svůj osobitý styl a s přibývajícím věkem je čím dál krásnější.

Na jevišti jde z role do role a neztratila se ani ve světě filmu. Během posledních dvaceti let natočila několik skvělých filmů, Pelíšky počínaje. Z dalších si připomeňme třeba Román pro ženy, Musíme si pomáhat, Román pro muže a Muži v naději.

Zdroj: Youtube

Dětství u babičky

Maminkou Simony Stašové je neuvěřitelně vitální a skvělá herečka Jiřina Bohdalová, tatínkem první manžel Bohdalové, doktor přírodních věd Břetislav Staš.

Simonu prvních devět let vychovávala babička, protože Jiřina Bohdalová se se Stašem rozvedla a ze svých příjmů živila nejen svou malou dcerku, ale i maminku. Až když se v roce 1970 provdala za Radka Brzobohatého, vzala si Simonu k sobě.

Nechtěla se srovnávat s „Bohdalkou“

Simona se na počátku své herecké kariéry potýkala s tím, že ji veřejnost neustále srovnávala s její slavnou matkou. I proto herečka nemířila nijak vysoko, věnovala se dabingu a práci pro rozhlas a byla vděčná za své angažmá v divadle.

S filmem začala v sedmdesátých letech hlavně v televizních seriálech a komediích, třeba v seriálech Žena za pultem a Malý pitaval z velkého města. Její filmové tažení pokračovalo seriály Létající Čestmír, My všichni školou povinní, Ranč U Zelené sedmy, nebo filmy Musíme si pomáhat či Lída Baarová.

To už ale měla Simona za sebou natáčení slavných Pelíšků, které ji vynesly mezi českou hereckou elitu.

Simono, chce to make-up!

Ocenění, kterého se jí dostalo, zvedlo Simoně sebevědomí a ona pochopila, že by se měla mít ráda taková, jaká je. V divadle si dnes vybírá role, se kterými souzní, a které jí přinášejí radost.

Na Simoně Stašové je sympatické hlavně to, že se nesnaží za každou cenu zastavit čas. Pečuje o sebe, ale s mírou, protože ví, že vrásky k životu a zrání zkrátka patří, a že chtít v šedesáti vypadat na třicet je směšné.

Ráda dává k dobru historku, kdy ji před mnoha lety potkala na chodbě vinohradského divadla legendární Jiřina Jirásková, zadívala se na ni a řekla: „Simono, proboha, jsi herečka, musíš se líčit! Nemůžeš chodit jak lívanec.“ 

Trable v ráji

Stejně jako její matka v lásce příliš štěstí neměla. Přestože jí ani jedno manželství nevyšlo, herečka rozhodně nezatrpkla. „Karamboly jsou potřeba k tomu, aby člověk žil kvalitnější život, jaký žít opravdu chce,“ říká Stašová.

V životě prožila tři osudové lásky, ze dvou z nich se narodili dva synové, totožnost té třetí si prý nechá jenom pro sebe.

S princi se holt blbě žije

S prvním manželem, hercem Pavlem Trávníčkem, chodila už na škole, a když jí bylo dvacet pět let, tak se vzali. Po pěti letech ale následoval rozvod, na vině byla Trávníčkova nevěra.

Když si ale ostatní Trávníčkovy manželky stěžovaly na jeho údajně násilnickou povahu, Stašová suše podotkla: „Vzala jsem si prince. A s nimi se prostě hodně blbě žije.“ Pak už jen dodala, že tenkrát zkrátka chtěla žít v pohádce a nedošlo jí, že takhle to v životě prostě nefunguje.

Italské manželství

Pár týdnů po rozvodu odjela Simona Stašová do Karlových Varů na festival studentských filmů CILECT a tam propadla kouzlu italského divadelního kritika. S profesorem Eusebio Ciccotim nejprve pěstovali vztah na dálku, pak se ale vzali a brzy se jim narodil syn Marek.

Zamilovanost ale vystřídaly problémy, byla to trochu „Itálie“ a manželství se po osmi letech se rozpadlo. Ti dva ale zůstali dobrými přáteli a Stašová se nechala slyšet, že „ty svý mužský“ málem umilovala k smrti a udusila je svou láskou.

Třetí krach

S dalším osudovým partnerem, hercem Pavlem Skřípalem, žila Simona Stašové skoro deset let, ale žádná idylka to prý nebyla. Skřípal byl navíc ženatý a nic se na tom nezměnilo ani ve chvíli, kdy si s herečkou pořídil syna Vojtu.

Když si Simona uvědomila, že se její partner a otec dítěte rozvést nehodlá, tak od něj se synkem odešla.

Kde je zakopaný pes?

Přestože Stašová vypadá stále lépe, toho pravého muže stále nenašla. Ale to jí evidentně netrápí… Není to tak dlouho, co se herečka svěřila novinářům, že možná dožije bok po boku se svým bývalým manželem Eusebiem.

I po rozchodu si báječně rozumějí a z bývalých manželů jsou velcí kamarádi. „Ono to tak najednou vypadá, že jsme si zbyli,“ říká herečka, která po prožitých zkušenostech u mužů oceňuje hlavně pravdomluvnost a smysl pro humor.

Zdroj: vlasta.cz, ceskatelevize.cz, csfd.cz, simonastasova.cz

Související články