Která malá holčička netoužila stát se aspoň na jeden den princeznou. Užít si nádherné šaty, studium etikety, služebnictvo i bály a další urozené radovánky plné vybraných pokrmů. Kdo sleduje např. britskou královskou rodinu více, tuší, že život urozených není jen o přepychu. Mají celou řadu pracovních povinností a jejich život je svázán přísným protokolem. A jsou i pod řádným drobnohledem. Kam se vrtnou, tam číhají paparazzi nebo fanoušci.

Nedávno zesnulá královna Alžběta II. se velmi snažila, aby se o soukromí královských vědělo jen málo. Nabádala členy rodiny, aby nikdy nic nekomentovali a nevysvětlovali, aby svůj osobní život drželi pod pokličkou. Ale jsou to lidé z masa a kostí a v průběhu let se jim nevyhnula řada kontroverzí a skandálů, které si vysloužily pozornost.

Zdroj: Youtube

Princ Philip

Byl první a životní láskou královny, byl její oporou a rádcem, jen málokomu věřila jako jemu. Dbala na to, aby se necítil upozaděný, a respektovala jej jako hlavu rodiny.

On ale kromě toho, že byl jedním z nejpracovitějších členů královské rodiny a vyhlášeným vtipálkem, proslul i kontroverzními výroky a drzými poznámkami. Domorodých Australanů se zeptal, zda po sobě stále házejí oštěpy. Dospívajícího chlapce asi trochu připravil o sen, když mu řekl, že na astronauta je příliš tlustý. Při své návštěvě Číny varoval britského studenta, že by se mohl po delším pobytu vrátit domů se šikmýma očima. A nigerijskému prezidentovi v tradičním rouchu řekl, že vypadá jako v pyžamu.

Princezna Margaret

Když byly královské sestry malé holčičky, byla Alžběta pýchou táty krále (Jiřího VI.) a Margaret jeho radostí. Vyrůstaly spolu a byly si vždy nejlepšími přítelkyněmi, i když jedna byla ta rozumná a zodpovědná, druhá živější a divoká.

Zatímco Alžběta si svoji lásku k princi Philipovi dokázala prosadit, Margaret to štěstí neměla. Milovala Petera Townsenda, důstojníka královského letectva, který patřil k blízkým spolupracovníkům jejího otce. Jejich láska byla vzájemná, problém ovšem byl, že on už jednu ženu měl… A i když se nakonec rozvedl a požádal ji o ruku, svatba nebyla možná, anglikánská církev (jejíž hlavou je britský panovník) takový sňatek neumožňovala.

A bez skandálů se neobešlo ani její manželství. Margaret se totiž krátce po rozchodu s životní láskou provdala za fotografa Anthonyho Armstronga Jonese. Její den D vysílala dokonce i televize, ale o jejím milém kolovaly nejrůznější zvěsti. Měl mít nemanželské dítě, měl být bisexuál, měl se s ní oženit jen z touhy po slávě apod.

Jejich vztah rozhodně nepatřil k harmonickým a brzy se na veřejnost dostaly informace o hádkách, vzájemných nevěrách apod. Nakonec se rozvedli a i díky princezně už nebyl později rozvod vnímám jako neakceptovatelné porušení protokolu. Čehož využily děti královny…

Princ Charles

Král Karel III. dnes žije se svou životní láskou a je respektovaným panovníkem. Celé Spojené království pevně věří, že vyhraje svůj boj s rakovinou. Ale nebyl vždy favoritem veřejnosti…

Manželství prince Charlese s výrazně mladší a nezkušenou Dianou bylo v podstatě od začátku předurčeno k rozchodu. Když během zásnubního rozhovoru novinář řekl, že dvojice vypadá velmi zamilovaně, Diana to potvrdila, on jen suše odvětil: „Ať už láska znamená cokoli.“ Ve skutečnosti nikdy nepřerušil vztah s Camillou Parker Bowles, ženou, kterou opravdu miloval. Diana ve známém rozhovoru pro BBC řekla památnou větu: „V našem manželství jsme byli tři.“

A o skandál se postaraly i zveřejněné tajné odposlechy telefonických rozhovorů Charlese a Camilly, kdy on vyslovil přání být jejím tamponem…

Zdroj: vlasta.cz, businessinsider.com, rd.com, washingtonpost.com

Související články