Kapela Aqua složená ze tří dánských hudebníků a jedné Norky se nejvíce proslavila v roce 1997, kdy hitparády ovládla jejich píseň Barbie Girl, zesměšňující plastový svět Barbie a Kena. Sklidili díky tomu mezinárodní úspěch.

Tři kolegové, dva milostné vztahy

Jediná ženská členka kapely Lene Nystrøm působila jako růže mezi trním, a proto není divu, že si získala velkou pozornost. Nyní padesátiletá dáma začínala jako modelka a přivydělávala si i coby barmanka.

V roce 1994 se nechala najmout jako zpěvačka na norskou výletní loď. Tam si jí všiml hudebník René Dif a vznikl základ kapely Joyspeed, která byla později přejmenována na Aquu.

VIDEO: Poslechněte si píseň Barbie Girl a podívejte se, jak zpěvačka z Aqua vypadala zamlada.

Zdroj: Youtube

Setkání nebylo osudové jen s ohledem na hudební kariéru, ale také pro zpěvaččin osobní život. Přeskočila jiskra a ona tvořila po dobu tří let s René Difem pár. Záhy po konci první kapelní lásky se zrodila další.

V roce 2001, tedy ve stejném roce, kdy se skupina Aqua rozpadla, si Lene vzala svého druhého kolegu Sørena Nystrøma Rasteda, se kterým má dvě děti. Dceru jménem India a syna Billyho. Ani tento vztah ale nevydržel a v roce 2017 se manželé rozvedli.

Zpěvačce tedy zbývá už jen to, aby si vyzkoušela, jestli by jí to neklapalo s posledním členem kapely Clausem Norreenem.

Neúspěšná sólová dráha

Poté, co se kapela v roce 2001 rozpadla, vydala se Lene na sólovou dráhu. Velké úspěchy ale nesklízela a její album Play with Me spíše zapadlo. Ale ani návrat kapely Aqua v roce 2008 a pozdější vydání třetího skupinového alba Megalomania se nesetkalo s takovým nadšením, jaké asi hudebníci očekávali.

V Dánsku sice jakžtakž úspěšné bylo, ale za hranicemi už nikoli. Šlo o potvrzení toho, že devadesátky a jejich spirit už jsou zkrátka pryč a na toto období se nedá jen tak jednoduše navázat tam, kde jste před lety skončili.

Plastikový comeback

Každopádně i přes to kapela Aqua stále vystupuje, i když bez jednoho ze svých původních členů Clause Norreena. Před časem na sebe kapela upozornila v souvislosti s premiérou hraného snímku o panence Barbie v hlavních rolích s Ryanem Goslingem a Margot Robbie.

Stará píseň Barbie Girl se opět, alespoň na chvíli, dostala na vyšší místa v žebříčku top songů a kapela se také spolu s Nicky Minaj a Ice Spice podílela na nové skladbě Barbie World, která je součástí soundtracku ke zmíněnému filmu.

Zpěvačka Lene o sobě docela dost dává vědět na svém Instagramu. Z fotek se zdá, že žije velmi společenský život, plný večírků a vystoupení. V letošním roce je navíc s Aquou na turné.

Za sebou má kapela koncerty v Austrálii a na podzim se na ni mohou těšit v Dánsku, Norsku i ve Švédsku, kde bude koncertní šňůra pokračovat.

Zdroj: vlasta.cz, en.wikipedia.org, people.com, nzherald.co.nz, people.com, news.com.au

Související články