Někdo čeká na slávu roky a třeba se jí ani nedočká. To ale nebyl případ ruské dvojice Tatu, kterou proslavil už první single Ya Soshla s Uma, která byla dokonce nazpívaná i v anglické verzi All the Things She Said.

Kariéru rozjely už ve čtrnácti letech

Dvě krásné mladičké zpěvačky Julii Volkovu a Lenu Katinu spojil producent a dětský psycholog Ivan Shapovalov společně s obchodním partnerem Aleksandrem Voytinským.

Samotný název Tatu pak vznikl na základě filmu Láska je láska, ve které se do sebe zamilují dvě studentky. Jedná se o zkratku ruské věty ta ljubit tu, tedy v překladu ta miluje tu

Utajené sexuální násilí

Zpočátku stačilo Shapovalovi, aby se v písních zpěvačky líbaly a mazlily, jenže pak přitvrdil a začal zejména Julii šikanovat. Začalo to tím, že si ji zavolal na hotelový pokoj, namířil na ni kameru a nutil ji, aby před ním masturbovala.

Ještě horší zážitek s ním prožila v Japonsku, kde zrovna společně s Lenou koncertovaly. Tehdy jí producent řekl, aby si před zpíváním písně Simple Motions dala ruku do kalhot a začala masturbovat. 

Zdroj: Youtube

Koncertovaly po celém světě, pak se rozdělily

I když si od nich producent se svým společníkem hodně slibovali, nejspíš ani v tom nejkrásnějším snu nečekali, že se hned jejich první píseň stane celosvětovým hitem.

Píseň Ya Soshla s Uma neboli v angličtině All the Things She Said udělala z Julie a Leny mezinárodní hvězdy. Samozřejmě to velkou měrou způsobil videoklip, ve kterém se dívky vášnivě líbají.

A zabodovat dokázaly i na britském či americkém trhu, kde nebylo snadné se v té době prosadit. 

Lásku k sobě celou dobu hrály

Ačkoli oběma dívkám jejich lásku všichni věřili, pravda je, že to celé byl jen marketing a ony vše předstíraly. Když to obě dívky přiznaly, jejich příznivci se cítili podvedeni. „Mysleli si, že jsme jim lhaly, brali to jako zradu. My jsme ale vždy jen obhajovaly lásku, která nemá hranice,“ prozradily Tatu v rozhovoru. 

Překvapivý konec

Ačkoli Julia s Lenou sbíraly úspěchy, v roce 2011 se rozdělily. Dodnes se neví, proč přesně. Spekulovalo se o hádkách, oficiální verzí ale je, že se chtěly obě prosadit jako sólové zpěvačky.

V minulých letech spolu ještě několikrát společně zpívaly, a ačkoli se mnohokrát spekulovalo o velkolepém „comebacku“, zatím to na něj nevypadá.

Julia propadla plastickým operacím

Dá se říct, že se roky na Julii podepsaly mnohem více než na Leně. Ovšem nemůže za to ani tak přirozené stárnutí, jako spíš obliba plastických operací a černovlasá Julia působí tak trochu jako umělá panenka.

Tvář má napíchanou botoxem a její rty narostly do nepřirozených rozměrů díky injekcím kyseliny hyaluronové. A samozřejmě si nechala vylepšit i svůj hrudník.

Před lety jí byla bohužel diagnostikována rakovina štítné žlázy, kvůli čemuž načas přišla o svůj charakteristický hlas. V roce 2012 však podstoupila úspěšnou léčbu a hlas se jí vrátil.

Julia je dnes dvojnásobnou maminkou, má dceru Viktorii a syna Samira. Zajímavé také je, jak během let měnila náboženské vyznání. Ačkoli v roce 2010 konvertovala k islámu, o sedm let později se pak vrátila zpět k ruské pravoslavné církvi. 

Lena se provdala za multimilionáře

Zajímavý život žije také Lena Katina. Ta se poprvé provdala v roce 2013 za rockového hudebníka Sasha Kuzmanovice, s nímž má syna Alexandra. Ačkoli to vypadalo na osudovou lásku, nakonec se v roce 2021 rozvedli.

Už o rok později ale stanula Lena před oltářem podruhé, tentokrát to bylo s bohatým Dmitrym Spiridonovem. V červnu minulého roku se pak manželské dvojice narodil syn Demian.

Je také velkou podporovatelkou LGBTQ+ komunity. „Bůh nás učí žít v lásce, být tolerantní a nesoudit druhé lidi. A já také tak činím. Láska je láska a je to nádherný pocit. Myslím si, že každý by měl mít svobodu milovat toho, koho miluje, a být s tím, s kým chce,“ odhalila Lena Katina. 

Zdroj: Vlasta.cz, Casprezeny.pluska.sk, Heatworld.com, Nzherald.co.nz, 247newsagency.com

Související články