Můžou si za to samy, kdo ví, s kým si to upíchly, proč takovým lidem pomáhat... Samoživitelky se často stávají terčem nenávistných poznámek od lidí, kteří o jejich situaci zpravidla neví nic. Jenže ono dostat se do situace, kdy zůstanete sami na výchovu dítěte, nemusí být tak složité. A už vůbec to nemusí být vinou špatného rozhodnutí. Vždyť kdo by dobrovolně měl dítě s někým, koho nechce? V pozici samoživitelky se ocitly i některé slavné ženy. A ačkoli je jasné, že jejich zázemí je jiné než většiny ženy, ne všechny to měly tak jednoduché.

Zdroj: Youtube

Eva Pavlová

Česká první dáma se hodlá angažovat v charitě a nejsou jí lhostejné sociální problémy. V minulosti například předala samoživitelkám poukazy na pobyty v lázeňském rezortu. Sama totiž ví, jaké to je vychovávat dítě bez partnera. Ještě než se seznámila s nynějším manželem Petrem Pavlem, byla sama na výchovu dcery a měla také hluboko do kapsy. Byla v obtížné finanční situaci a jak uvedla, stávalo se, že jí zbyly peníze jen na pár koleček šunky pro dceru.

Eva Burešová

Přestože teď má herečka a zpěvačka po svém boku šéfkuchaře Přemka Forejta, se kterým má syna Tristana Williama, na svého prvního potomka Nathaniela byla sama. Po porodu totiž s jeho otcem zjistili, že jim to neklape a rozešli se. Nějakou dobu u Evy Burešové bydlela její maminka a pomáhala jí, aby mohla pracovat.

Amber Heard

Herečka, která za sebou má nepříjemný soudní proces s exmanželem Johnnym Deppem, z něhož nevyšla zrovna nejlépe, se samoživitelkou stala dobrovolně. V roce 2021 svým fanouškům na sociálních sítích prozradila, že má dceru, kterou si nechala odnosit náhradní matkou. Po rozchodu s Deppem žila s kameramankou Biancou Butti, ale i tento vztah už je minulostí.

Madonna

Slavná zpěvačka si na nedostatek peněz nemůže stěžovat, takže ví, že uživí i rozvětvenou rodinu. Kromě dvou vlastních dětí má ještě další čtyři adoptované – konkrétně z Malawi. Zároveň má za sebou dvě nevydařená manželství, a tedy i dva rozvody. Své děti nadevše miluje a nedělá rozdíly mezi vlastními a adoptovanými. V roce 2020 si nechala na zápěstí vytetovat iniciály všech.

Tereza Černochová

V roce 2014 se zpěvačka stala maminkou dcery Laury a po jejím narození to neměla zrovna jednoduché. S Lauřiným otcem totiž neměla dlouhodobý vztah. Po porodu zpěvačka dokončila novou desku, ale ta se moc neprodávala, takže s financemi to nevypadalo úplně růžově. Přemýšlela o tom, že zpěv vymění za jinou práci, ale naštěstí přišla nabídka z kapely Monkey Business. Co se týče péče o dceru, zpěvačce pomohla její maminka.

Katie Holmes

Když se herečka Katie Holmes a herec Tom Cruise rozešli, prvních několik let se herec jako otec malé Suri docela činil a často se s ní vídal, takže Katie na to nebyla úplně sama. Teď je ovšem dívce sedmnáct a podle dostupných informací se s otcem asi deset let neviděla. Její matka nechtěla, aby dceru zatáhnul do scientologické církve a církev mu údajně styky s dcerou také nedoporučila.

Zdroj: Vlasta.cz, iDnes.cz, DailyMail.co.uk

Související články