Nedávno prošla výraznou proměnou britská herečka, kterou můžete znát například z filmu To nic, drahá (2022), kde si zahrála po boku Harryho Stylese nebo ze snímku Malé ženy (2019). Zatímco dříve nosila blonďaté vlasy většinou v délce asi po ramena, teď má na hlavě krátkého ježka. Důvodem je role ve filmu We Live in Time, o kterém zatím není známo, kdy by se mohl dostat do kin. Herečka svůj nový účes poprvé odprezentovala na letošním Met Gala.

Které další slavné dámy šly dohola?

Britney Spears

V roce 2007 miliony fanoušků po celém světě sledovaly, jak jejich oblíbená popová princezna padla na úplné dno. Prodělala nervové zhroucení, jehož součástí bylo i to, že si oholila hlavu a nechala se tetovat. Důsledkem bylo nejen to, že přišla o své syny a svéprávnost, ale dostala se pod patronát svého otce, který nad ní měl dlouhá léta absolutní kontrolu. Ke zrušení opatrovnictví došlo až v roce 2021.

Zdroj: Youtube

Cara Delevingne

Důvodem, proč jsme herečku a modelku mohli nějakou dobu vídat bez vlasů, byla filmová role. Ve filmu Life in a Year (2020) si totiž zahrála Isabelle, dívku, která zjišťuje, že kvůli rakovině vaječníků jí zbývá jen rok života. Aby se Cara Delevingne mohla do ztvárnění nemocného člověka dostatečně ponořit, potřebovala prý vědět, jaké to je nemít vlasy. Toto rozhodnutí potom označila za osvobozující.

Jada Pinkett Smith

Hlava by se americké herečce a manželce herce Willa Smitha asi holila lépe, kdyby to bylo kvůli roli a čekal na ni tučný honorář. V tomto případě ji ale ke zbavení se vlasů dovedla nemoc, konkrétně alopecie, která se projevuje vypadáváním vlasů a vznikem holých míst. Než aby se marně snažila tato místa zakrýt, rozhodla se herečka přistoupit k razantnímu kroku a povolala do služby strojek na vlasy.

Cynthia Nixon

Herečka známá jako Miranda Hobbes ze seriálu Sex ve městě prodělala v roce 2006 rakovinu prsu, takže když se v roce 2012 objevila na veřejnosti s holou hlavou, všichni se vyděsili, že se jí nemoc vrátila. Naštěstí to tak nebylo. Herečka záhy vysvětlila, že za změnou účesu stojí role v divadle Brodway, kde hrála ženu s rakovinou. Herečka také přiznala, že pleš je docela náročná na údržbu a musí ji holit každý den.

Danai Gurira

Americká herečka se vlasů zbavila také kvůli roli – konkrétně kvůli postavě válečnice v marvelovce Black Panther (2018). Nejprve jí to přišlo jako zajímavý nápad, ale když přišel den D, trochu o tom pochybovala. Potom jí pár dní trvalo, než si na sebe zvykla v zrcadle, ale nebyla jediná, kdo to kvůli natáčení podstoupil. Holohlavé byly všechny filmové válečnice. Posléze herečka prohlásila, že člověk nemusí mít vlasy, aby vypadal krásně.

Zdroje: ČSFD, Insider, Elle, Vogue, Vlasta

Související články