Smysl pro tumor je od svého počátku jednoznačně nejsledovanějším počinem České televize. Divákům nabízí příběh mladého studenta medicíny, kterému lékaři diagnostikovali nádor v hlavě, čímž se mu život vmžiku obrací vzhůru nohama.

Zdroj: Youtube

Prostřednictvím seriálu můžeme sledovat, co zažívají nejen pacienti, kteří se momentálně léčí na onkologii, ale především to, co prožívá jejich okolí a rodina, která mnohdy svému nejbližšímu nemůže pomoci. Následky první chemoterapie si totiž musí každý pacient prožít sám. A to se právě některých diváků hodně dotýká.

Seriál je úspěšný, ale nemohou se něj dívat

Mnoho diváků se v diskuzích na sociálních sítích shodlo na tom, že seriál je opravdu dobře natočený a herec, který se ujal náročné hlavní role, je přesvědčivý. Nicméně pro mnohé diváky seriál bohužel neznamená pouze natočený příběh, ale především příběh života, který si sami prožili. „Veliké poděkování za takový seriál, je to moc těžké téma. Mně zemřela dcera a pak i manžel na rakovinu. I přesto se na něho snažím dívat a říkat si, že jedině síla a boj by nám s touto nemocí mohly pomoci,“ svěřila se jedna z divaček na Facebooku.

Objevili se však i tací, kteří seriál považují za nelidský. „Možná pěkný seriál, ale pro matku, které odešel syn na tuto nemoc, je to nedívatelné. Vydržela jsem 5 minut a dost. Řešil to neurol. Kruté,“ posteskla si jiná divačka a další dodala: „Souhlasím. Má dcera po spoustě chemoterapií taky odešla. Taky to nedávám a ani nemůžu.“

Zdroje: Vlasta.cz, Česká televize, iDNES, Facebook

Související články