O slzy a dojetí v tomto díle rozhodně nebyla nouze. Hlavní hrdina Filip Kalina, kterého ztvárňuje herec Filip Březina, se totiž úspěšně vyléčil z rakoviny a oslavil svůj první měsíc bez zákeřné nemoci. Naopak dědeček jeho přítelkyně, Antonín Vaněk, kterého hraje Jiří Bartoška, dobojoval s nádorem mozku. Od lékařů dostal na výběr, a to buď jít na náročnou operaci, nebo počkat, jak se celá situace vyvine. A bohužel se vyvinula nejhůř, jak mohla.

Zdroj: Youtube

Jak Jiří Bartoška v jednom ze svých rozhovorů přiznal, hrát svou vlastní smrt bylo to nejhorší, co ho v jeho profesním životě mohlo potkat. Sám totiž znovu bojuje s rakovinou a jeho uzdravení není jisté. „Bylo to jedno z nejhorších podání, jaké jsem mohl předvést. Zároveň se ale snažím oddělit soukromí a práci. Vždy to je jen hra a člověk se do toho nesmí ponořit. To máte jako s vojnou! Když se vás někdo po pěti letech zeptá, jaké to bylo, řeknete mu, že tam byla legrace. Ale když jste tu vojnu žili, tak byla špatná. A špatný věci naštěstí člověk vytěsňuje z hlavy,“ vysvětlil Bartoška.

A příjemné pro herce nebyly ani předchozí scény na operačním sále. „Natáčení operace mozku pro mě bylo dost nepříjemný. Skutečně jsem měl na začátku dojem, že to bude jednodušší,“ prozradil Jiří Bartoška s tím, že se na natáčení podíleli i skuteční lékaři, kteří pomáhali se sestrojením scénáře. „Byli jsme na regulérním operačním sále a měli jsme tam regulérní operační tým, který jsme různě proměňovali za herce podle toho, jak jsme potřebovali,“ prozradila detaily z natáčení režisérka Tereza Kopáčová.

Slzy tekly proudem

Diváci tento díl probrečeli. Někteří si totiž představili, že by hlavní hrdina ve skutečnosti zemřel, druzí se zamysleli nad tím, jak dojemně to bylo natočené. „Bylo to strašně silný. Nedokázala jsem udržet slzy, věřila jsem v hezký konec. Něco takového jsem opravdu nečekala,“ svěřila se jedna z divaček.

„Plakala jsem celou dobu, hlavně když pan Bartoška zemřel. Bylo to hrozně dojemný,“ napsala jiná. ,,Pan Bartoška skvělý. Tonda mi bude chybět,“ zněl další komentář. ,,Já jsem nechtěla, aby to skončilo jako v Sanitce,“ dodala další fanynka, která si vzpomněla, že Jiří Bartoška v jiném seriálu také zemřel na rakovinu. Je tedy vidět, že se diváci do tohoto úspěšného seriálu skutečně ponořili a Česká televize tak jednoznačně boduje.

Zdroj: Vlasta.cz, kinotip, seriál Smysl pro tumor, Česká televize

Související články