Kreativita, elegance, originalita. Právě těmito slovy by se daly popsat kostýmy, které od počátku soutěže až do současnosti tanečníci předvádějí na tanečním parketu během živých vysílání. Výroba těchto kostýmů není jednoduchá a vyžaduje především přesnost a trpělivost.

Zdroj: Youtube

Vše musí být propracované do nejmenšího detailu

Pro letošní řadu soutěže StarDance se hlavním kostýmním výtvarníkem stal Roman Šolc, který se do pořadu rozhodl vnést špetku extravagance, kreativity a především odvážného stylu. Na úvod svého rozhovoru, který živě odvysílal pořad StarDance na svém Instagramu, upozornil na to, že pro tento rok se rozhodl používat hodně dekoračních prvků, tedy flitry, štras, krajky, ovšem prim hrají broušené kamínky. Právě ty dodávají šatům noblesu, glamour, lesk a eleganci. Roman Šolc se navíc nebojí propojit pánský styl s dámským, díky čemuž dochází ke sladění a taneční příběhy jsou ucelenější.

Do námětu kostýmu zasahují i tanečníci

Příprava kostýmů není vůbec jednoduchá a vyžaduje nejen přesnost, ale také zodpovědnost a kvalitu. Proces výroby začíná tím, že se vytvoří jednoduchý návrh, který si Roman Šolc nakreslí ručně. S touto skicou se následně vydá za tanečníky, se kterými ladí detaily. S nimi doplňuje především barvu a styl.

Taneční páry mají možnost si do posledního momentu určovat, jaký chtějí například tvar sukně nebo jakou barvu, zkrátka jaký vzhled jejich šatů bude na večerní vysílání připraven. Poté, co se námět doladí s přáním tanečníků, se tyto skici odesílají do dílny, kde švadleny intenzivně pracují na tom, aby byly kostýmy do dalšího živého vysílání hotové. Vždy do pátečního večera musejí být kostýmy na pražském Výstavišti, odkud se StarDance vysílá, aby si soutěžící mohli své šaty vyzkoušet na generální zkoušce.

Pro letošní řadu bude ušito 300 kostýmů

Za celou řadu, která poběží na televizních obrazovkách až do prosince tohoto roku, se ušije téměř 300 kusů kostýmů. Někdy se tvoří i takzvané prototypy, to znamená, že se z určitého materiálu nechá vyrobit například rukáv, protože látka je drahá a vše musí být naprosto dokonalé. Po odvysílání celé řady se kostýmy odvezou do depozita České televize, kde jsou připraveny k dalšímu použití.

Na výrobě kostýmů a následném převlékání celebrit během živého vysílání se podílí početný tým lidí, který má na starosti konečný vzhled všech zúčastněných. V kostymérně probíhají ty nejdetailnější úpravy, jako například připnutí košile pomocí špendlíčků. Zajímavostí je, že každý kus oblečení, i ten civilní, má přesně dané dispozice, kde musí být uložen.

Zdroje: Vlasta.cz Instagram StarDance

Související články