Petra Kostku, který oslavil o víkendu 85. narozeniny, mnozí zbožňují jako zákeřného Karlose ve Vorlíčkově filmu Což takhle dát si špenát i jako věčně nervózního a uhoněného pana Nováka v komediích Pátek není svátek nebo V podstatě jsme normální. Divácká srdce si získal i v celé řadě oblíbených seriálů jako například Sanitka, My holky z městečka, Synové a dcery Jakuba Skláře, Četnické humoresky a Hříchy pro pátera Knoxe. Nyní ho můžeme vídat jako zapáleného vlastence a šéfa obchodního domu Rudolfa Kučeru v seriálu Zlatá labuť, kde je jeho chotí Daniela Kolářová.

Zdroj: Youtube

Cesta ke zlaté svatbě byla trnitá

V reálném životě je manželkou charismatického herce Carmen Mayerová. V minulém roce pár dokonce oslavil zlatou svatbu, tedy padesát let ve svazku manželském, ale žijí spolu mnohem déle. A jejich rada, jak takového souznění docílit? Základem je humor, porozumění a tolerance. Cesta ke šťastnému životu bok po boku ale nebyla jednoduchá.

První manželkou Petra Kostky byla Ingrid Vavrouchová. Z tohoto zpočátku láskyplného vztahu vzešly dvě dcery Zuzana a Helena. Herec se však záhy zakoukal do čerstvě rozvedené půvabné kolegyně Carmen a rozhodl se s ní žít.

Autonehoda, tři holčičky i život na psí knížku

Došlo však k tragédii a Kostkova bývalá žena zemřela při autonehodě. Dcerky mu tak připadly do péče a s Carmen, která měla z prvního manželství dceru Kateřinu, najednou společně vychovávali tři děvčata. Život na psí knížku jim dlouhá léta vyhovoval. Své „ano“ si řekli až v roce 1972, a to především na žádost dcer, které si přály být rodina i na papíře.

Společná dcera Tereza

Čtyři roky na to se manželům narodila další holčička do party, Tereza, která je dnes úspěšnou herečkou a moderátorkou. Převahu žen v klanu Kostkových nakonec dorovnávají vnoučata – například syn Terezy Kostkové Antonín, kterého má s divadelním režisérem Petrem Kracikem.

Sting a Trudie Styler

Petr Kostka a Carmen Mayerová ale nejsou jediní, kdo zjevně mají recept na dlouholeté spokojené manželství. Mezi další stabilní páry showbyznysu patří zpěvák Sting a Trudie Styler. Seznámili se v osmdesátých letech, tedy na pomyslném vrcholu své hudební kariéry. A co na tom, že byla nejlepší kamarádkou jeho první ženy Frances Tomelty, s níž má dvě děti? Sting si byl ale jistý, že tohle je žena jeho života. A zdá se, že se nemýlil. I po více než čtyřiceti letech soužití a třiceti letech manželství je pro něj Trudie stále středobodem vesmíru.

Hlavně nedusit jeden druhého

Klíč k dokonale spokojenému manželství je podle páru jednoduchý. Stačí vzájemná úcta a respekt. „Jsme rádi spolu, ale nedusíme jeden druhého,“ tvrdí Sting, s čímž jeho žena jednoznačně souhlasí: „Člověk musí mít prostor i pro vlastní život. On cestuje po světě kvůli hudbě, já se zaobírám svými filmy. Nežijeme závislostí jeden na druhém,“ prohlásila britská herečka a producentka, která je za hranicemi známá především jako manželka populárního hudebníka. Ve své zemi ale zcela bezejmennou postavou není – například produkovala filmy Guye Ritchieho Sbal prachy a vypadni nebo Podfu(c)k.

Sexuální přitažlivost stále funguje

Hlavním kořením jejich vztahu je ale údajně nikdy neutuchající sexuální apetit a vzájemná přitažlivost. „Nemyslím si, že je běžný sex nějak extra zajímavý. Máme rádi hravost. Líbí se mi, když u sexu trochu hrajeme divadlo nebo když si moje žena do ložnice oblékne něco netradičního. Rád si ji sám obléknu i vysvléknu,“ prozradil zpěvák, který se netají ani tím, že s manželkou navštěvují striptýzové kluby, účastní se swingers party a oddávají se tantrickému sexu. Zkrátka rádi zkouší nové věci a nestydí se za to.

Komu ještě to klape?

Slavných párů, kterým to klape i po letech, je ale mnohem, mnohem víc. Z těch českých je to například herec a moderátor Jan Čenský se svou ženou Danou, kteří letos slaví 34 let ve svazku manželském. Dalším vzorovým párem jsou manželé Karel a Hana Heřmánkovi, kteří se seznámili v 80. letech v dabingovém studiu a po narození synů Karla (1989) a Josefa (1990) se rozhodli vzít. Společnými silami vybudovali Divadlo Bez zábradlí, které před dvěma lety předali svým synům, a letos v listopadu oslaví krásné 32. výročí svatby. A další držáci se najdou i mezi zahraničními hvězdami. Příkladem jde Pierce Brosnan, který si svou ženu hýčká už krásných třicet let. 

Zdroj: vlasta.cz mamamia.com.au usmagazine.com csfd.cz FTV Prima Tv Nova 

Související články