Tomáš Třeštík

Českého fotografa můžete znát zejména jako autora slavných balkonových fotek. Když ho ale potkáte v baru, připije si s vámi jedině nealkem. Už více než šest let totiž tento pětačtyřicetiletý muž nepije. Rozhodnutí přišlo po období, ve kterém pařil až moc a neustálé kocoviny se mu přestaly líbit. Teď si užívá střízlivosti a alkohol mu podle všeho vůbec nechybí.

Anne Hathaway

Slavná herečka v minulosti uvedla, že ačkoli na alkohol nikdy neměla moc chuť, mnohdy podlehla kouzlům večírků a potom jí nebylo dobře. Její tělo si prý s alkoholem neumí moc poradit. V roce 2019 se tedy rozhodla, že s pitím skoncuje, protože se to podle ní neslučuje s tím, být dobrá manželka a matka. Jako cíl si stanovila osmnácté narozeniny svého syna. Takže potom uvidíme, zda bude bez alkoholu pokračovat, nebo se naopak utrhne ze řetězu, aby si všechno vynahradila.

Kristína Svarinská

Slovenská herečka, která je známá i u nás, například díky pohádce Nejlepší přítel, se v loňském roce na Instagramu svěřila, že už je rok bez alkoholu, což si stanovila jako osobní výzvu a trénink pevné vůle. Řídila se přitom heslem, že střízlivost je sexy. Výzvu zvládla a prý jí to nedělalo ani nějaký zásadní problém a cítí se díky tomu šťastně.  

Josef Dvořák

Oblíbený český herec a komik letos v dubnu oslaví už 82. narozeniny, a přitom je stále velmi aktivní. Dřív měl pocit, že bez sklenky alkoholu neodehraje dobré představení, ale před časem se ho úplně vzdal a zjistil, že je to naopak ještě mnohem lepší. Díky tomu, že nepopíjí, prý může i ve svém věku hrát tenis a každý den se těší na práci do divadla.

Lucie Bílá

Letos to bude už osm let, co česká zpěvačka nepije alkohol. Úplně se ho vzdala v době, kdy začala chodit se svým partnerem Radkem Filipim. Ten působí jako fitness trenér a zdravý životní styl se s popíjením příliš neslučuje. Zpěvačka se v rozhovoru svěřila, že má pocit, že to, co měla, už v životě vypila, a také ve svém novém vztahu nechtěla kvůli alkoholu přijít ani o jedinou chvilku.

Zdroj: Youtube

Brad Pitt

Slavný americký herec přestal pít v roce 2016, když jeho tehdejší manželka Angelina Jolie požádala o rozvod. V rozhovoru pro New York Times uvedl: „Dotáhl jsem věci tak daleko, jak jsem mohl. Tak jsem se rozhodl vzdát privilegia pít.“ Během udílení cen National Board of Review Awards za roli ve filmu Tenkrát v Hollywoodu poděkoval kolegovi Bradleymu Cooperovi za to, že mu pomohl vystřízlivět. Od té doby, co nepije, je prý každý den šťastnější. Bez pomoci Anonymních alkoholiků by to prý ale nezvládl.

Zdroj: vlasta.cz, iDnes, Wikipedia, ČSFD

Související články