Pozor, následující řádky obsahují spoiler. Herečka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 Ivana Jirešová sice na televizních obrazovkách každé úterý a středu bojuje o vítězství v nejdrsnější soutěži Survivor v Dominikánské republice, jenže ve skutečnosti už je několik dní doma. Soutěž na vlastní žádost opustila, a oslabila tak kmen Titánů.

Skrývat se jí nepodařilo

Herečku prozradila cesta na nákup a také vystoupení v divadle. „Ano, už jsem doma a je mi moc líto, že mě někdo viděl. Bohužel, jinak to nešlo. Bydlím sama a na nákup jsem musela,“ prozradila ve vyjádření pro Aha.

Urážky a kritika

Televizní diváci tak začali rychle kritizovat nejenom vedení televize Nova, ale zejména samotnou Jirešovou. Vadí jim, že se o jejím vypadnutí dozvěděli asi o měsíc dříve, než se odehraje na televizních obrazovkách, ale také její účast jako taková. 

„Proč to píšete? To vám nedochází, že to někdo ještě neviděl?“ kritizovala naštvaná divačka Novu na sociálních sítích, která s informací o hereččině odchodu sama přišla.

Další diváci pak nechápou, proč Ivana po návratu z panenského ostrova k nákupu nevyužila dovozu a účast v divadle neposunula až na dobu, kdy bude ze Survivoru venku i na televizních obrazovkách.

„Mohou jí to dovést až ke dveřím. A nebo snad nemá kamarády? Chudinka, když nemá nikoho, kdo by jí pomohl,“ objevilo se v internetové diskuzi. 

Bála se anorexie?

Ivana Jirešová přitom nevypadla, ale soutěž opustila na vlastní žádost. Dohnal ji strach o zdraví. „Kolem třicátého dne jsem hodně hubla, tak jsem si řekla, že jsem nejstarší z kmene, teď vlastně i jediný rodič. Takže jsem si říkala, že je asi čas,“ řekla v rozhovoru pro TV Nova. Právě extrémní hubnutí bylo důvodem, proč se Jirešová rozhodla soutěž opustit.

„Původně jsem měla 52. Teď si myslím, že jsem se dostala tak na 48 kilogramů,“ bilancovala Jirešová, která má celý život stále stejnou, velmi hubenou postavu. Mnohé spekulace o poruše příjmu potravy ale novinářům vždy vyvracela, ačkoli k tomuto onemocnění mohla mít v minulosti blízko.

Proč je ve skutečnosti hrdinkou?

Sympatická herečka přitom v Dominikánské republice vydržela přes třicet dní. Odjela tam i přes to, že trpí vážnou nemocí.

Ivana Jirešová dlouhá léta bojuje s Raynaudovou chorobou, tedy syndromem studených, nedokrvených končetin. Informace o tom se objevily zhruba před týdnem na jejím instagramovém profilu. 

To pochopitelně není problém, pokud člověk žije v běžných podmínkách. Ovšem chladné a deštivé noci, které soutěžící v letošním Survivoru zažívají, mohou být s tímto onemocněním problém.

Co přesně je Raynaudova choroba?

Pokud někdo trpí touto chorobou, dostává se mu náhlého zblednutí nohou a zkřehnutí prstů. Ve výjimečně vážných případech dokonce začnou prsty modrat či fialovět a nepříjemně bolet. Pokud se choroba dlouhodobě neléčí, vznikají ataky, kdy člověk přestane zcela cítit končetiny, což může trvat i několik desítek minut. 

Ivana Jirešová byla vždy bojovnicí a za nás si zaslouží rozhodně obdiv a pochvalu, že si soutěž vyzkoušela a bojovala v ní jako lvice přes třicet dní. Kritiku, či snad dokonce urážky, si proto rozhodně nezaslouží. 

Zdroj: Vlasta.cz, Tv.nova.cz, Instagram.com

Související články