Neustálý zápřah a perfekcionismus v každém kroku. To je životní styl Madonny, která je známá až chorobnou dokonalostí a důrazem na detail. Nepotřebuje být ovšem jen nejlepší zpěvačkou s nejbizarnějšími kostýmy a nejpompéznější jevištní show, chce být také nejsvědomitější matkou a nejúžasnější partnerkou. Tento zvláštní životní styl, kterým na sebe člověk klade nepřiměřené nároky a může vést až k syndromu vyhoření, pojmenovali psychologové jako syndrom Madonny. Jaké jsou jeho příznaky? A poznáte v nich sebe nebo někoho ze svého okolí?

Zdroj: Youtube

Musíte být ve všem nejlepší

Ať už se jedná o partnerství, výchovu dětí, anebo trávení volného času, máte pocit, že musíte být ve všem nejlepší či nejzajímavější. Hnacím motorem přitom není vlastní mysl a dobrý pocit ze sebe sama, nýbrž chtíč ostatním ukázat, jak moc jste dobří.

Až moc se snažíte zaujmout

Možná se i v šedesáti pyšníte postavou k nakousnutí, to ale neznamená, že nutně musíte pro vnouče do školky dorazit v minisukni, s holým břichem a topíkem pod prsa. To stejné platí i v případě pracovních schůzek či pohovorů. Zkrátka pokud se oblékáte na společenskou či jinou událost, vždy zvažte typ lidí, s nimiž přijdete do kontaktu.

Ztratili jste smysl pro humor

Není to tak, že byste nechápali vtipy, jen si neuvědomujete, že je něco vtipné a měli byste se tomu smát. Berete se až příliš vážně a váš mozek veškerá rozptýlení sabotuje. Zkuste proto sezvat pár přátel, otevřít lahev vína, uvolnit se a užít si trochu zábavy.

Související články

Našli jste odpověď na život, vesmír, zkrátka na všechno

Máte pocit, že jedině vaše pravda je ta správná. Poučujete lidi, že něco dělají jinak, dáváte jim nevyžádané rady a čekáte, že s vámi všichni budou souhlasit. Stejně jako to po svých posluchačích vyžadovala Madonna, když ve svém nedávném dokumentu I'm Going To Tell You A Secret odhalila svoji pravdu o náboženství kabala.

Mluvíte na veřejnosti o svém sexuálním životě

Vychvalovat chloubu svého manžela či ranní rychlovku u večeře s přáteli? Pro Madonnu nic neobvyklého. Ona totiž věří, že má nejen nejlepšího muže, ale navíc s ním zažívá i tu největší rozkoš. Podle vztahové terapeutky Pauly Hallové je přitom veřejné vychvalování sexu, který doma zažíváte, spíše ukazatelem toho, že si nejste svým vztahem příliš jistí.

Související články

Zapomínáte na minulost

Nesnášíte, když vám někdo připomíná minulost. Žijete pouze přítomností, vrháte se naplno do nových projektů a je jedno, zda se jedná o novou práci, vztah, koníček či jen obnovu šatníku. Zapomínáte však na sebepoznání, kvůli čemuž dosahujete neustále stejných cílů a nikdy se neposunete dál.

Zdroj: vlasta.cz Are you suffering from Madonna syndrome? | Daily Mail Online