Paul McCartney

Album Paul is Live z roku 1993, tedy v překladu Paul žije, je vtipnou odpovědí původního člena kapely The Beatles na konspirační teorii o jeho údajné smrti. Ta se šíří už od šedesátých let a její zastánci tvrdí, že Paul McCartney zemřel již během doby, kdy spolu členové legendární kapely hráli. Potom byl údajně nahrazený dvojníkem. Kauza vešla ve známost pod pojmenováním Paul is Dead, tedy Paul je mrtev. Konspirátoři se domnívají, že indicie naznačující jejich pravdu jsou ukryté v mnoha písních, které kapela po zpěvákově údajné smrti vydala.

Britney Spears

Předmětem konspiračních teorií je i popová princezna Britney Spears. Příčinu jim zřejmě zadal její psychický stav, který v posledních letech nebyl moc dobrý. Přestože už se snad z nejhoršího dostala, některé znepokojují její instagramová videa. Předvádí na nich totiž dost bizarní taneční kreace. Často v plavkách nebo ještě méně oblečená. Kromě sociálních sítí se zpěvačka nikde moc neobjevuje, a tak se část lidí domnívá, že už před mnoha lety zemřela a na Instagramu vystupuje pouze její klon.

Taylor Swift

O klonu se hovoří i v případě zpěvačky Taylor Swift, která sklízí jeden úspěch za druhým. Jako jediná má na svém kontě například celkem čtyři ceny Grammy za album roku. O zpěvačce se nicméně tvrdí, že je klonem umělkyně Zeeny Schreck, která mezi lety 1985 až 1990 předsedala satanistické církvi. Obě ženy mají blonďaté vlasy a některé jiné společné vzhledové rysy.

Zdroj: Youtube

Bob Marley

V roce 1981 podlehl jamajský zpěvák v pouhých šestatřiceti letech rakovině kůže, někteří lidé se ovšem domnívají, že příčina jeho smrti byla poněkud jiná. Ve veřejném prostoru koluje tvrzení, že zpěvák byl otráven členy CIA, kteří mu měli dát jed do boty. Více o životě této osobnosti se můžete dozvědět ve filmu Bob Marley: One Love, který je momentálně v kinech.

Keanu Reeves

O kanadském herci se mimo jiné mluví v souvislosti s jeho údajnou nesmrtelností. Letos oslaví už šedesáté narozeniny a na svůj věk vypadá opravdu dobře, ale nesmrtelnost za tím zřejmě nestojí, přestože se to lidé snaží doložit fotografiemi různých můžu z šestnáctého a devatenáctého století, kteří mají být herci podobní.

Elvis Presley

Jako oficiální příčina smrti krále rokenrolu byla stanovena zástava srdce. Neoficiálních verzí je ovšem celá řada, a dokonce jsou někteří lidé přesvědčení o tom, že zpěvák svou smrt pouze předstíral a potom si řadu let žil spokojeně někde jinde. Důvodem, proč se tak rozhodl, měla být skutečnost, že už měl dost veřejného života a slávy a chtěl se stáhnout do ústraní a mít svůj klid.

Zdroj: vlasta.cz, factualamerica.com/blog, businessinsider.com, latimes.com

Související články