Přestože byly telenovely ve své době velmi divácky oblíbené, jejich kvalita nikdy nebyla hodnocena nijak vysoko. Kupříkladu mexická Rosalinda dostala na Česko-Slovenské filmové databázi od hodnotících pouhých šestnáct procent a mnozí neváhali ji označit jako odpad.

To a ani mnohdy slabomyslný děj Rosalindy nemění nic na skutečnosti, že v devadesátých letech šlo o hit. V roce 1999 bylo odvysíláno osmdesát epizod, přičemž hlavní roli chudé, ale dobrosrdečné květinářky Rosalindy si zahrála Ariadna Thalía Sodi Miranda, která je známá jako Thalía.

VIDEO: Podívejte se na videoklip k písničce Rosalinda, kterou ztvárnila Thalía.

Zdroj: Youtube

Svou hereckou kariéru nastartovala už jako malá holčička a z dětských rolí později přešla na mladé dívky a objevila se hned v několika telenovelách. Český divák zná ale především její Rosalindu, naivní květinářku, která se zamiluje do bohatého Fernanda Josého a přes spoustu překážek to s ním nakonec dotáhne až před oltář.

Během osmdesáti epizod to ale mnohokrát vypadá naprosto beznadějně a do děje se zamotává řada hlavních i vedlejších postav, které všechno více a více komplikují a které nemá cenu popisovat, neboť se v nich dokáže stejně vyznat a zorientovat jen skalní fanoušek, který viděl každý díl několikrát.

Z květinářky zpěvačkou

Kromě toho, že se Rosalinda stará v rámci děje o květiny, věnuje se také zpěvu. Nejprve pod přezdívkou Paloma a potom i jako Rosalinda. Zpěvu se ostatně věnuje i její herecká představitelka Thalía, která je dokonce držitelkou řady ocenění.

Mezi nimi jsou i Latin Grammy Awards, obdoba klasických Grammy pro latinskoamerické zpěváky a zpěvačky. Mezi nejznámější písně této dnes už dvaapadesátileté interpretky patří Piel Morena, Amor a la Mexicana, Arrasando nebo No Me Enseñaste.

Od roku 2000 je Thalía vdaná za amerického obchodníka Tommyho Mottolu, jehož předchozí manželkou byla zpěvačka Mariah Carey. A nutno dodat, že obě zpěvačky jsou si vzhledově docela podobné.

Thalía se svým manželem vychovává dvě děti – chlapce a dívku. A nad kariérou herečky převládá kariéra zpěvačky.

Vyoperovaná žebra jako vtip

I po padesátce vypadá hvězda telenovel skvěle, a proto se během let vyrojily spekulace, zda to není zásluhou plastické chirurgie a estetických úprav.

Z veřejnosti si ovšem Thalía v minulosti vystřelila, když tvrdila, že si nechala vyoperovat pár žeber, aby vypadala štíhlejší. Posléze se ale ukázalo, že šlo jen o žert.

Zdroj: vlasta.cz, spot.ph, fdb.cz, csfd.cz

Související články