Seriál Smysl pro tumor se stal jednoznačně nejsledovanějším seriálem od počátku tohoto roku. První díl si nenechalo ujít v průměru 1,27 milionu diváků starších patnácti let, což byl nejvyšší úspěch ve sledovanosti celé nedělní televizní nabídky. A obdobnou sledovaností se Česká televize pyšní každý víkend. Opakovaně tak v neděli večer k obrazovkám přiláká několik tisíc televizních diváků, kteří se těší na to, až budou moci prožívat silný příběh o mladém medikovi, který se potýká s rakovinou.

Popularita seriálu navíc s každým dílem roste. A není divu, vždyť se dotýká tématu, které je blízké široké veřejnosti. Přestože se jedná o vážnou problematiku, seriál ji podává s velkou dávkou humoru a relativizace.

Zdroj: Youtube

Tereza Brodská v náročné roli

Kromě Filipa Březiny a Jiřího Bartošky je oblíbenou postavou také Tereza Brodská. I ona se musela poprat s velmi náročnou rolí, a to maminkou syna, který onemocněl rakovinou. Hrdinka se navíc během své role zamotala do milostných vztahů, požádala o rozvod a zároveň si uvědomila, jak moc svou rodinu miluje. Natáčení si však velmi užila a už při čtení scénáře měla jasno v tom, že to bude skvělý počin. „Mě na tom okamžitě chytlo to, že ač seriál přináší neuvěřitelně silné téma, zpracovává ho odlehčeně. Když jsem scénář četla, tak jsem si při jednom obraze zaplakala, ale následoval další, u kterého jsem se naopak smála. To mě zaujalo.“

Ačkoliv se hlavní linie seriálu točí kolem medika Filipa, který čelí vážné nemoci, skutečné zdravotní potíže postihly během natáčení Terezu Brodskou, seriálovou představitelku jeho matky. Tato oblíbená herečka se potýkala s dlouhodobými zdravotními problémy se žlučníkem, které ji dostaly až na operační sál.

Diváci herečku milují

Role Terezy Brodské se divákům natolik líbí, že není jediného dne, aby herečce nevysekli poklonu a komplimenty. „Tereza Brodská to hraje naprosto skvěle. Sama je matka a musí to pro ni být velmi náročné,“ napsala jedna z divaček. „Hraje to skvěle, u každého dílu brečím jako želva, je to hrozně dojemné,“ dodala jiná fanynka. Ostatní se domnívají, že nikdo jiný by to nezahrál tak dokonale jako ona. „Brodská x Řezníček. Nejlepší seriálové manželské duo, jaké může být. Seriál mi bude chybět,“ dodala další divačka.

Zdroj: Vlasta.cz, seriál Smysl pro tumor, Česká televize, ŽivotvČesku

Související články