Tereza Kostková je ve skutečnosti maminka dnes již patnáctiletého Toníka, kterého má ze vztahu s režisérem Petrem Kracikem. Přesto jej nikdy nevychovávala jako úplného jedináčka. Petr Kracik měl již před tím potomky, stejně tak i současný manžel Jakub Nvota – rovněž režisér – byl tatínkem, když se poznali.

Zdroj: Youtube

„Vesměs jsem vždy měla doma od jednoho do tří dětí,“ řekla v jednom z rozhovorů Tereza, podle níž měli v těchto svých rodinných vazbách vždy štěstí a dokázali se dohodnout, takže nebylo třeba přistupovat například ke střídavé péči. Právě v ní se nacházejí čtyři děti, které v seriálu Jedna rodina vychovává.

Čtvrté dítě v řadě

A sama Tereza ví, jaké to je vyrůstat coby čtvrté dítě. Tereza Kostková je dcerou herců Carmen Mayerové a Petra Kostky. Oba dva už předtím byli v dlouhodobém vztahu, Petr Kostka měl dvě dcery a Carmen Mayerová jednu. „My jsme s maminkou a tatínkem nikdy neměli žádné problémy, přece jen už jsem byla čtvrtá, už to měli vychytané,“ směje se občas Tereza, která již v několika společných rozhovorech se svou maminkou opakovaně během let uvedla, že mezi nimi nikdy nebyl svár.

Carmen Mayerová se v novém seriálu zhostila role hraběnky, která učí děti francouzštinu. Ostatně cizí jazyky jí nejsou vzdálené. Jak i jméno a především její temperament napovídají, v žilách jí koluje španělská krev. Maminka Carmen pocházela z Mallorky, kdysi se však provdala za Carlose Mayera, německého architekta, který žil v Trutnově. Až po letech Carmen zjistila, že nebyl jejím biologickým otcem, tím byl důstojník wermachtu, jakýsi Manfred, po kterém jí zůstala jen fotografie.

Potkávají se na jevišti

S Terezou se ale potkává i na prknech divadla. Hrají spolu v několika hrách a obě vesměs shodně říkají, že je to stejné jako doma, jen doma se jich v místnosti vždy motá mnohem víc. Na jevišti jsou často jen samy dvě, což si také užívají.

Zdroj: vlasta.cz TV Nova

Související články