Byla neskutečný živel s chraplákem, který dokázal vzít za srdce. Její úspěšná kariéra trvala několik desetiletí, i když ne vždy to vypadalo tak růžově. Na konci sedmdesátých let zažila drsné období a pád téměř na dno, kdy se rozhodla odejít od svého násilnického manžela Ikea Turnera. V roce 1975 se uskutečnilo jejich poslední společné turné a zároveň to byla poslední kapka, aby se Tina rozhodla opustit problémové manželství.

Zdroj: Youtube

Útěk od tyrana

V kapse měla jen 36 centů a podařilo se jí vyklouznout z hotelového pokoje v Dallasu, když její manžel spal. Kamarád jí zaplatil letenku do Los Angeles, kde až do roku 1978 pracovala jako uklízečka, aby mohla platit nájem. V roce 1978 bylo jejich manželství konečně rozvedeno a Tina se mohla pokoušet o novou sólovou kariéru. Začínala v kabaretních show v Las Vegas a vydala dvě alba Rough a Love Explosion, ale byly to propadáky.

Hvězdou ve 44 letech

Teprve v roce 1981 se začalo vše měnit k lepšímu. Rod Stewart byl ohromený jejím rockovým a bluesovým stylem a nabídl jí, aby zahájila turné po USA a podpořila Rolling Stones. V roce 1982 se objevila na obálce British Electric Foundation, o rok později podepsala smlouvu s Capitol Records. Bylo jí 44 let, když nahrála cover verzi písně Al Greena „Let´s Stay Together“, která se stala v Británii překvapivým hitem. Po obrovském úspěchu téhle písničky vydala v roce 1984 album Private Dancer. A byla to bomba.

Související články

Best of Tina Turner

Ještě větším úspěchem byla skladba lehce zabarvená reggae „What´s Love Got To Do With It“, která se stala jejím dosud největším hitem. Celosvětově se prodalo tohoto singlu přes 2 miliony kopií. Ve věku 44 let se díky téhle skladbě stala Tina Turner nejstarší sólovou umělkyní, která se umístila na prvním místě žebříčku Hot 100. Skladba získala na 27. výročním udílení cen Grammy tři ceny – Deska roku, Píseň roku a Nejlepší ženský popový vokální výkon. V roce 1993 byl název písně použitý jako název pro životopisný film o jejím životě.  V roce 2012 byla píseň uvedená do Síně slávy Grammy. Mezi další slavné „pecky“ patří bezesporu The Best, která je považovaná za hymnu pozitivity. Původní verzi nazpívala sice Bonnie Tyler, ale teprve Tina z ní udělala pořádný hit. Americký rapper Warren G vydal hiphopovou verzi v roce 1996 a v červenci 2020 norský DJ a producent Kygo vydal remix písně.

Láska nezná mezí ani hranic

Velkou a bezpodmínečnou lásku našla Tina v Erwinu Bachovi, který působil v nahrávacím průmyslu. Erwin s Tinou žili více než třicet let, od roku 1985, a vzali se po 27 letech v červenci 2013 na břehu Curyšského jezera ve Švýcarsku. Tině bylo 73 let, jemu 57 let. To, že svou ženu bezmezně miluje, dokázal v roce 2016, když jí začaly selhávat ledviny v důsledku předchozí mrtvice a rakoviny. Ledviny jí fungovaly jen na 20 procent a hrozilo, že zemře. Tehdy udělal Erwin něco neuvěřitelného – nabídl své ženě vlastní ledvinu. Tohle rozhodnutí jí změnilo život a zpěvačka o tom všem píše ve své autobiografii Můj milostný příběh.

„Nechtěla jsem žít s dialýzou, to nebyla moje představa o životě.“ Dokonce prý uvažovala o asistované sebevraždě, než do toho vstoupil její manžel. Tehdy prý řekl: „Nechci jinou ženu ani jiný život.“ Erwin podstoupil vyšetření, aby se zjistilo, zda bude jeho ledvina kompatibilní a díky bohu ano. V dubnu 2017 došlo k úspěšné transplantaci. Erwin byl první, koho po probuzení z narkózy viděla a byl to prý nejkrásnější okamžik jejího života. Tak tomuhle se říká opravdová láska.

Zdroj: Vlasta.cz smoothradio.com

Související články