Nestárnoucí Tom Cruise: Znáte jeho tři manželky? Tak šel čas s hollywoodskou megastar

Lucie Fendrychová | 19. 2. 2023
Rok 2022, Tom na tenise ve Wimbledonu
Rok 1996, film Mission Impossible
Rok 1982, film Ztracenci

Herec stoprocentně potvrzuje mínění, že muži nestárnou. I po několika desetiletích kariéry má pořád kouzlo kluka s neodolatelným úsměvem. A samozřejmě na kontě nejen miliony dolarů, ale také pár skandálů.

Tom se chtěl stát knězem. To by byla škoda! Sklony k asketismu má v krvi, je vegetarián a abstinent. První manželka, herečka Mimi Rogers, ho uvedla do scientologické církve, kde je dodnes a prohlašuje ji za nádherné náboženství. My ho máme raději na filmovém plátně než v kostele.

Zdroj: Youtube

Na startu

Rodina Cruiseových hodně kočovala kvůli práci Tomova táty. Moc klidné dětství tedy neměl, ukázalo se, že má dyslexii a ve škole mu šel hlavně sport. Po střední škole a investici do vylepšení chrupu se rozhodl pro hereckou kariéru. V roce 1983, když mu bylo 21, získal roli v Coppolově filmu Ztracenci. Z partičky drsných kluků, tehdy neznámých herců, dnes budete znát skoro všechny. Sešli se tam Matt Dillon, Patrick Swayze, Rob Lowe, Emilio Estevez… O tři roky později Tomova kariéra pořádně zrychlila díky filmu z prostředí stíhaček. Top Gun ho vynesl do nebe nejen ve filmu.

Ivan Trojan: Z anděla Petronela vyšetřovatelem vražd
Osobnosti

Ivan Trojan: Z anděla Petronela vyšetřovatelem vražd

Ve vzduchu

Natáčelo se od 26. června do října 1985 v Kalifornii a Illionis a velkolepá premiéra se konala 12. května 1986 nejen v New Yorku, ale po celém světě. Elitní pilotní škola Top Gun sice opravdu existuje, ale osazenstvo navzdory megaúspěchu film nemiluje a když někdo ve stíhačce ocituje nějakou slavnou hlášku, dostane pokutu. Tom Hanks má pověst herce, který se nenechává dublovat, ale například ve slavné scéně, kde po souboji ve vzduchu ukáže prostředníček pilotovi MIGu, ho nahradil Scott Altman, pozdější astronaut NASA, který byl dokonce 4x ve vesmíru. I když se o pokračování trháku hodně mluvilo, dočkali jsme se premiéry až loni. Tom Cruise si ho dal k šedesátinám. Navzdory věku se do natáčení opravdu opřel a udělal si k pilotnímu průkazu na klasická letadla kurz na bojové stíhačky. Vyplatilo se, odhaduje se, že film vydělal na vstupném 1.1 miliardy dolarů.

Tak šel čas s Janou Plodkovou: Z Čárkovaný z Vratných lahví trosečnicí na Ostrově
Osobnosti

Tak šel čas s Janou Plodkovou: Z Čárkovaný z Vratných lahví trosečnicí na Ostrově

Jiří Langmajer: Lepším člověkem jsem díky mojí Adéle, nejradši bych ji bral všude s sebou
Osobnosti

Jiří Langmajer: Lepším člověkem jsem díky mojí Adéle, nejradši bych ji bral všude s sebou

Ve vztahu

Tom patří k mužům, kteří v manželství takzvaně „přepřahají“. Když jeho ženy oslavily 33. narozeniny, vyměnil je. Asi shodou náhod byla nová o 11 let mladší než ta původní. S první ženou Mimi Rogers byl v manželství tři roky. S australskou kráskou Nicole Kidmann tvořil rodinu 11 let a od svatby s Katie Holmes do rozvodu uběhlo let 6. Nicole si pochvalovala, že manželství s mimořádně vlivným Tomem ji chránilo před sexuálním obtěžováním, kterému čelila ve filmové branži nejedna herečka, jak se po letech ukazuje. Nicol vstoupila do scientologické církve a respektovala její pravidla. Nakonec jí však izolace začala vadit a jak sama řekla, z manželství „vystoupila“. Podle pravidel církve se vzdala ve prospěch otce dětí Connora a Isabelly, které spolu adoptovali. Zachráncem se slavný herec stal i pro křehkou herečku Katie Holmes. Po dvou měsících se zasnoubili, narodila se jim dcera Suri a následovala pohádková svatba. Ovšem zřejmě ani manželka číslo tři nebyla dostatečnou loutkou pro dominantního muže. A tak se hodilo, že její otec je uznávaný rozvodový právník.

Marta Dancingerová: Z boxerky v Ordinaci holkou ulice a prodavačkou ve Zlaté labuti
Osobnosti

Marta Dancingerová: Z boxerky v Ordinaci holkou ulice a prodavačkou ve Zlaté labuti

Pohlavní styk ve středověku: Svatební noc se svědky a v klášterech homosexualita
Osobnosti

Pohlavní styk ve středověku: Svatební noc se svědky a v klášterech homosexualita

Co jste možná nevěděli:

Tom se nebojí šlápnout na plyn. Při testovací jízdě s vozem Hendricks Motorsports R&D na Daytona International Speedway to vytáhl na ohromujících 330 km/h.
Dlouhé roky dodržoval Beckhamovu dietu, přísný dietní režim pojmenovaný po fotbalové hvězdě, který je známý svou stravou 1 200 kalorií denně, která se skládá převážně ze zeleniny.
Tom rád natáčí v Praze, záběry z ulic města můžete zahlédnout v sérii Mission Impossible. V Ghost Protocol zaskakuje Pražský hrad za Kreml.

Zdroj: Vlasta.cz, CSFD.cz, Youtube.com

Tagy film herec kariéra Katie Holmes Matt Dillon Mimi Rogers NASA Patrick Swayze Tom Cruise Top Gun