Hollywoodský herec Tom Hanks se narodil 9. července 1956 v Concordu v Kalifornii. Když mu bylo pět let, jeho rodiče se rozvedli. Toma a jeho dva starší sourozence tak vychovával otec.

Rodina se často stěhovala a jejich domovem se stal až Oakland, kde také budoucí herec navštěvoval univerzitu. Už během studií hrál ve školních a divadelních souborech. 

Prodával popcorn

Jako student si Tom Hanks přivydělával prodejem popcornu. V zimě pak nasadil kostým Santa Clause a ochotně dělal radost dětem. Pracoval také v hotelu, a dokonce jednoho dne odnesl kufry i světoznámé zpěvačce Cher, na což ona dodnes vzpomíná.

Postupně se z něj ale stal jeden z nejobsazovanějších a nejúspěšnějších herců v dějinách filmu. Dokonce je jedním ze dvou herců, kteří získali Oscara ve dvou po sobě jdoucích letech.

V případě Toma Hankse to bylo za filmy Philadelphia (1993) a Forrest Gump (1994). Někdy je dokonce považován za nejlepšího herce všeho dob a bývá přirovnáván k Jamesi Stewartovi. Mnozí mu rovněž přezdívají „americký táta“.

VIDEO: 20 faktů o Tomu Hanksovi, které jste netušili!

Zdroj: Youtube

Své školní lásce byl velkou oporou

První manželkou Toma Hankse se v roce 1978 stala jeho školní láska Samantha Lewes. V době, kdy si spolu před oltářem slibovali věčnou lásku, už byli rodiči syna Colina. Rodina se ještě rozrostla poté, co se jim narodila dcera Elizabeth.

Z manželství ale postupně vyprchala láska a v roce 1987 se rozvedli. Stále si ale byli velmi blízcí a herec byl exmanželce velkou oporou v době, kdy sváděla nerovný souboj s rakovinou.

Dokonce platil všechny účty za její lékařskou péči. I když jí ale byl oporou, bohužel v roce 2002 svůj boj s rakovinou prohrála.

Nevěra jako velké tabu

Herec ale dlouho sám nezůstal a už pouhý rok po rozvodu se oženil s herečkou Ritou Wilson. S tou se poprvé poznal v roce 1981 během natáčení sitcomu Bosom Buddies. Není tedy divu, že se dodnes spekuluje, jestli náhodou nebyl Hanks své první manželce s Ritou Wilson nevěrný.

To se ale dnes už nedozvíme, protože podobné informace nezazněly ani u rozvodového soudu. Tom se Samanthou si totiž slíbili, že jeden na druhého nebudou vytahovat špínu, a to také dodrželi.

Tom Hanks dodnes tvrdí, že se do Rity Wilson zamiloval okamžitě poté, co ji poprvé spatřil. „Jen jsme se na sebe podívali a bylo to. Když jsem se zeptal, jestli to cítí stejně, nepopřela to,“ prozradil herec v rozhovoru pro magazín GQ. 

Synovo složité období

Dnes herec ví, že nebyl v prvním manželství připravený na takovou odpovědnost. A aby jim to s Ritou Wilson fungovalo, musel se hodně změnit. Dnes jsou svoji přes 35 let, a dokonce vychovali dvě děti – syny Chestera a Trumana.

„Úspěch našeho vztahu lze přičíst správnému načasování, naší zralosti a vůli po intimním svazku,“ prozradil v rozhovoru s Oprah Winfey. 

Chester jim ale připravil hodně složité okamžiky, zhruba před deseti lety na něj totiž prasklo, že je závislý na kokainu. „Bulvárem koluje nějaký článek o tom, že jsem v léčebně kvůli závislosti na kokainu. Je to pravda. Už padesát dní jsem čistý a abstinuji od všeho včetně alkoholu,“ prozradil tehdy v rozhovoru pro Us Magazine. Dnes je naštěstí z nejhoršího venku a závislost má pod kontrolou.

Mnoho těžkých zkoušek

V roce 2015 pak Rita v rozhovorech přiznala, že musela na oboustrannou mastektomii. Byla jí totiž diagnostikována rakovina prsu. Tehdy jí byl Tom Hanks velkou oporou a oba dodnes tvrdí, že je podobné okamžiky ještě více sblížily.

Před čtyři lety pak také společně onemocněli covidem-19. „Starali jsme se o sebe navzájem, chápali jsme se v tom, co prožíváme,“ řekla Rita Wilson časopisu People.

Hvězdný herec dnes dobře ví, co je třeba pro dlouhodobě spokojený vztah. Nejdůležitější je podle něj říkat si pravdu. „Jak potkáte toho pravého, jděte do toho naplno!“ motivuje Tom Hanks muže a ženy všech věků, aby se nebáli do svých životů pustit lásku.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, people.com, lifee.cz, denik.cz, factinate.com, fbd.cz