Do osmnácti let měl Tomáš Klus slibně rozjetou sportovní kariéru, ale nakonec dal přednost herectví a zpěvu. Soutěžil v moderním pětiboji a na dorosteneckém mistrovství Evropy v roce 2002 dokonce získal v souboji družstev zlatou medaili. Jeho zázemím byla pražská Dukla, kde k jeho kolegům patřil například olympijský vítěz David Svoboda.

Ztráta otce i sestry

Klusův život významně poznamenala ztráta dvou velmi blízkých osob v jeho životě. Nejprve v necelém roce zemřela jeho sestra na rakovinu. V té době bylo zpěvákovi teprve osm let. V pořadu Povídej se Klus svěřil, že dva roky po jedné tragédii následovala druhá. Jeho tatínek byl nadšeným horolezcem, který bohužel přecenil svoje síly a jeden z výstupů se mu stal osudným.

Český slavík

Na jubilejním padesátém ročníku ankety Český slavík se v roce 2012 stalo něco, co zřejmě nikdo nečekal. Po třinácti letech dominance Karla Gotta v kategorii Zpěvák roku ho totiž Tomáš Klus o tento titul připravil a odsunul na druhé místo. Klusova popularita v té době dosahovala maxima a zpěvák už tento fenomenální úspěch znovu nezopakoval. A ani nemohl, protože se v roce 2013 ze soutěže odhlásil. Nelíbilo se mu, jak anketa probíhá, a její pořadatele obviňoval z cenzury.

Transformační cesta do Indie

Jedním ze zlomů ve zpěvákově životě byla cesta do Indie, kterou absolvoval v roce 2012. Po ní se zdálo, že se do Česka vrátil zcela jiný člověk. Klus začal meditovat, inspiroval se prý životem v pravdě a také mu přestal být lhostejný osud planety a životní prostředí.

To všechno se promítlo i do jeho písní, které byly do té doby hlavně o lásce a milostných vztazích. Touto změnou zpěvák přišel o řadu příznivců a někteří lidé mu začali posměšně přezdívat guru Klus.

Zdroj: Youtube

Slavné partnerky

O ženy neměl charismatický zpěvák nikdy nouzi a dokázal si jejich zájem náležitě užít. V minulosti chodil například s herečkou Lenkou Zahradnickou, několik měsíců randil také se zpěvačkou Ewou Farnou a štěstí hledal i po boku violoncellistky Terezie Kovalové. Nakonec ho, zdá se, našel u Tamary Kubové, se kterou začal randit v červnu 2012.

Už v květnu následujícího roku se páru narodila holčička, která dostala jméno Josefína. V září následovala tajná svatba. Dalším milníkem vztahu bylo narození druhého dítěte – syna Alfréda v roce 2016 – a zatím posledním společným potomkem je Jenovéfa, která přišla na svět v roce 2017.

Nevěry

Nevěry slavných většinou odhaluje bulvár a paparazzi. Tomáš Klus šel ale s pravdou ven sám, protože se prý potřeboval po letech ve lži očistit a začít žít v pravdě, kterou požaduje i od svého okolí.

Na sociálních sítích se svěřil, že byl všem svým partnerkám včetně manželky Tamary v minulosti nevěrný a že toho hluboce lituje. S touto informací vyšel na veřejnost až poté, co mu Tamara odpustila a pár krizi překonal.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, instagram.com, tomasklus.cz, seznamzpravy.cz, zeny.iprima.cz, hn.cz, lidovky.cz