Seriál Ulice běží na obrazovkách už neuvěřitelných osmnáct let, což z něj suverénně činí nejdéle vysílaný český počin. Lidé všech věkových kategorií tak v podvečer všedních dnů pravidelně usedají k televizím, aby sledovali příběhy a osudy, s nimiž se setkává každý. Kromě stálých oblíbených tváří, bez nichž bychom si snad Ulici ani nedokázali představit, čas od času dějem zamíchají postavy, které se na pár dílů objeví a pak zase zmizí. A to buď natrvalo, anebo se v různě dlouhých intervalech vrací.

Zdroj: Youtube

Pojďme si nyní představit oblíbené herečky a jejich seriálové postavy, s nimiž jsme se na obrazovkách pravděpodobně rozloučili už navždy.

Tereza Brodská

Terezu Brodskou, dceru Jany Brejchové a Vlastimila Brodského, by neznal asi málokdo. Hereckým talentem uchvátila už jako malá v dětském filmu Ať žijí duchové! nebo pohádce Kočičí princ a společně s maminkou si zahrála ve snímku Vlastně se nic nestalo. Výjimečný výkon pak předvedla ve filmu Má je pomsta, za který si dokonce získala cenu Zlatého lva za vedlejší roli.

Milovníci seriálů si však Terezu Brodskou spojují s nekonečným seriálem Ulice, a to i přesto, že se v něm objevovala, oproti ostatním hercům, „pouhých“ šest let. „V Ulici jsem byla od první klapky. Tenkrát mě přetáhl režisér Dušan Klein. Byla tam řada mně blízkých herců, jako Alena Vránová, Radek Brzobohatý, Ondra Pavelka, Petr Vacek, Pavel Kříž, Míša Badinková nebo Ljuba Kotrbová. I kvůli nim jsem na nabídku kývla. Bylo to fajn,“ vzpomíná.

A proč vlastně ze seriálu odešla? Měla pocit, že už seriálu, ani on jí, nemá co nabídnout. Že už zkrátka všechny dějové linky vyčerpala a nyní je tam přesčas. O její sympatickou tvář jsme však nepřišli. Vídat jsme ji mohli v seriálu Slunečná a ZOO.

Patricie Pagáčová

Léta byla spojována s postavou Terezy Jordánové v nekonečném seriálu Ulice, kde se začala objevovat v roce 2005. Diváci tak sledovali její první lásky, radosti, strasti i škorpení s bratrem Matějem v podání Jakuba Štáfka. Naposledy se na obrazovkách mihla v lednu 2019. Poté se podle scénáristů odstěhovala se seriálovým manželem do Rakouska a tím její dlouholeté působení skončilo.

„Jsem za ta léta v Ulici nesmírně vděčná, ráda na ni vzpomínám. Ale je to pro mě uzavřená kapitola,“ prohlásila Patricie, která se vlastně nikdy herečkou stát nechtěla. Má vystudovanou technickou školu a k filmu se dostala náhodou. Dnes ji můžeme vídat jako vrchní sestru Evu v Ordinaci v růžové zahradě 2.

Michaela Badinková

Stejně jako Tereza Brodská a Patricie, tehdy ještě Solaříková, i sympatická blondýnka Míša Badinková stála u zrodu seriálu Ulice. A přestože je to už nějaký pátek, co se v seriálu neobjevuje, skalní fanoušci vědí, že hrála Lenku Hejlovou, seriálovou manželku Martina Hofmanna.

V roce 2016 pak Badinková, jejíž tvář si pamatujeme z již novodobé filmové série o Básnících, naskočila do Ordinace v růžové zahradě 2 jako doktorka Alena Rytířová a zároveň nová láska primáře Čestmíra Mázla.

Tereza Bebarová

V seriálu Ulice hrála od jeho samého začátku. Zahrála Ukrajinku Světlanu, a to tak dobře, že si díky dokonalému přízvuku někteří diváci mysleli, že Tereza Bebarová skutečně pochází z Ukrajiny. V květnu 2020 však ze seriálu zmizela. S tvůrci se po letech rozloučila. Přitom to, že končí, jí produkce oznámila už v lednu, ale herečka to musela tajit, jelikož smlouvu s televizí měla podepsanou až do konce dubna. Smutnou zprávu pak fanouškům na sociálních sítích oznámila začátkem května.

Kromě seriálů však maminku dvou roztomilých dcer můžeme vidět ve filmech Doktor od jezera hrochů, Babovřesky, Strašidla, Miluji tě modře nebo Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz wikipedia.org TV Nova

Související články