Edward Cullen: Robert Pattinson

Co na tom, že se série Stmívání odehrává na střední škole, takže je primárně pro puberťáky? Už knižní předloha autorky Stephenie Meyer oslovila i mnohem starší ročníky. Což teprve ve chvíli, kdy upírský hrdina získal tajemnou tvář tehdy ještě celkem neokoukaného britského herce. Sice si zahrál v populárních filmech o Harrym Potterovi, ale až rok 2008 ho proměnil v hvězdu s miliony fanynek. Tehdy bylo Robertovi sladkých 22 let. Upoutal v roli Edwarda Cullena tím, že se nevyhýbal slunci, naopak, jeho pokožka se rozzářila jako drahokam. Také byl k sežrání, když hrál na piano klasiku.

Zdroj: Youtube

Lestat de Lioncourt: Tom Cruise

Psal se rok 1994 a do kin zamířil film Interview s upírem. Měl trošku pojištěnou návštěvnost, protože v něm hrál Tom Cruise, hvězda Hollywoodu díky Top Gunu, Rain Manovi či Firmě. Nezklamal a do role bezcitného upíra zapadl skvěle. Asi i proto, že opět zapojil svoji pověstnou posedlost dokonalou přípravou. Samozřejmě, žádného upíra si na hřbitově nevysledoval. Zasedl k televizi a naladil, trochu překvapivě, kanál o přírodě. Jak se pořádně zakousnout do krku si nastudoval při sledování lvů, kteří si k obědu lovili zebry.

Louis de Pointe du Lac: Brad Pitt

Dnes už je Brad stejně slavný jako Tom, ale když spolu sáli krev ve velkém v Interview s upírem, proti slavnějšímu kolegovi byl zelenáč. Ovšem jeho sněhově bílá tvář a ledové oči si získávaly fanynky od prvních minut. Dnes by si filmaři vypomohli technologiemi, ale tehdy musel Brad nosit nepohodlné čočky. Jeho Louise je hodný upír, téměř mazlíček, kterého byste chtěly mít doma. Pokud vám jméno přijde trochu holčičí, tak máte pravdu. Představte si, že původně měla krvavý příběh vyprávět upírka a hrát ji měla Cher.

Bill Compton: Stephen Moyer

V roce 2008 nás stál téměř krvavé peníze za placení předraženého filmového kanálu na kabelovce. Jenže fanoušci upírských příběhů by cedili krev, aby jim neunikl ani jediný díl seriálu True Blood: Pravá krev. Kdybyste chtěli, aby upíři existovali, tak nějak by to mohlo být – byla by to světová menšina, živící se umělou krví, a tím pádem bezpečná pro ostatní teplokrevníky. Sexy Billa by za souseda chtěla asi každá z nás. Ale je tam na výběr i spousta jiných, třeba když jste spíš na blonďáky… Nicméně Stephen oslňuje chladným britským šarmem.

Drákula: Luke Evans

Britům ostré zuby sedí. I když podle scénáře byl Vlad III., později známý jako Dracula, původem z Transylvánie, v Lukově podání je vám jedno, kdo se kde narodil. Slibně znějící část názvu filmu Neznámý příběh nezklame, protože nejde jen o trhání krků, ale také o to, jak to všechno začalo. Pohledný a vlastně milý a hodný Drákula z plátna nesleze, takže si ho užijete. Výprava v ceně 70 milionů dolarů je pohádkové pokoukání. No prostě ideální film pro ženy, kterým pije krev manžel nebo šéf.

Carlisle Cullen: Peter Facinelli

Twilight Ságu velmi často opakují v televizi. Pokud máte slabost pro zralejší upíry, zaměřte se na přitažlivého taťku pestré rodinky. „Karlajlovi“ je filmu mu je 368 let, nevypadá, co myslíte? Navíc má přitažlivé doktorské povolání. Nepije krev lidskou, ale loví jen zvířata a co se týče rodilého Newyorčana v civilu, je dokonce vegetarián. Peter letos oslaví padesátku. Jestli se vám zdá povědomý i odjinud, má za manželku herečku Jenny Garth, alias Kelly ze seriálu Beverly Hills 90210.

Zdroj: Vlasta.cz, Youtube.com, CSFD.cz