Herečka Veronika Jeníková se narodila 4. června 1964 v Praze. Už jako malá ráda navštěvovala divadelní představení a také dětské filmy v kině. Na gymnáziu pak chodila do dramatického kroužku. A vyplatilo se, protože si jí brzy všimli filmaři a obsadili ji do inscenace Podej mi ruku a přestaň se bát.

Nahé scény oplakala

Svou první velkou filmovou roli získala ještě v době, kdy studovala na konzervatoři. Režisér Karel Kachyňa ji obsadil do role Manky ve filmu Pozor, vizita! Když ale Veronika zjistila, že se bude muset před kamerou svléknout, začala se vykrucovat.

Jenže Kachyňa si trval na svém a nepomohlo ani přimlouvání Veroničiny maminky. Scéna se nakonec přesto natočila, ovšem jako jedna z posledních. „Neobešlo se to bez slz, nahé scény jsem oplakala,“ prozradila Jeníková pro Ahaonline.

VIDEO: Jak dopadly hvězdy Ordinace? Veronika Jeníková alias Vendulka, podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

Dodnes je Evičkou Tričko

Televizní diváci si ale Veroniku Jeníkovou nejvíce oblíbili ve filmu Bony a klid, kde si zahrála postavu Evy. Součástí filmu byla i erotická scéna s Janem Potměšilem, kterou absolvovala v tričku. Právě kvůli tomu vznikla ona přezdívka „Evička Tričko“. 

Dlouhých pět let hrála v seriálu Ordinace v růžové zahradě, pak ale cítila, že potřebuje změnu, a nechala se ze seriálu vyškrtnout. „Odešla jsem na vlastní žádost, protože jsem měla pocit, že už jsem tam jenom plápolala,“ prozradila před lety pro Blesk. Později toho ale litovala a dodnes je otevřena návratu. Tvůrci seriálu s ní už ale nejspíš nepočítají.

Neúspěšná studia medicíny

Lékařské prostředí seriálu Ordinace v růžové zahradě přirostlo Jeníkové k srdci natolik, že se během pandemie koronaviru pokoušela studovat medicínu na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Ačkoli do toho šla s velkým odhodláním a touhou uspět, nakonec se to nepodařilo. „Podcenila jsem náročnost té školy a myslela jsem si, že to bude o něčem jiném. Udělala jsem čtyři těžké zkoušky na lékařské fakultě,“ prozradila herečka pro Deník. 

Přes třicet let s jedním mužem

Herečka je už od svých třiadvaceti letech manželkou divadelního kolegy Čestmíra Gebounského. Společně mají i syna Lukáše a dceru Kamilu. I když si manželství prošlo mnoha krizemi, vždy o manželovi mluvila s láskou a respektem. 

Pro děti cokoli

Není žádným tajemstvím, že by pro své nejbližší udělala Veronika Jeníková naprosto vše. Kvůli synovi se dokonce přestěhovala z pražských Jinonic, kde měla velký byt. Její syn Lukáš si totiž vzal hypotéku a ona mu chtěla finančně vypomoci.

I proto ji dodnes mrzí, že nezískala původně slíbenou roli v seriálu Jedna rodina. Tvůrci nakonec dali přednost herečce Janě Paulové

Kvůli tragédii přišla o tatínka

Maminka Veroniky Jeníkové už delší dobu žije v Alzheimer centru. Jednoho dne se k ní rozhodl přestěhovat i hereččin otec, aby mohli být s manželkou znovu spolu. U pacientů s alzheimerem se ale někdy mohou vyskytnout projevy agrese, což se bohužel stalo i v případě hereččiny maminky. 

„Maminka za to ale nemohla, je moc nemocná. Prala se s tátou o pyžamo. On upadl, zlomil si tři žebra a dostala se mu voda do plic,“ prozradila herečka Blesku, s tím, že otec nakonec rvačku o pyžamo nepřežil.

Narozeniny už neslaví

Právě dnes je Veronice Jeníkové kulatých šedesát let. Na konci uplynulého roku ale herečka přiznala, že žádné velké oslavy nechystá.

„Narozeniny neslavím od čtyřiceti let, kdy jsem si řekla, že už není co slavit. Člověk může maximálně slavit, že se toho věku dožil. A že má možná dalších deset let před sebou,“ prozradila Deníku.

Sama má ale v životě ještě mnoho plánů, tím nejbližším je, aby navštívila nějaké místo, kde ještě nebyla. Cestování je její velkou vášní. 

Související články

Zdroj: vlasta.cz, denik.cz, ahaonline.cz, csfd.cz, ceskatelevize.cz, tn.nova.cz, super.cz, dotyk.cz