Vica Kerekes si zahraje v novém pokračování oblíbeného filmu Gump. Ve filmu ztvárňuje postavu Ivany, matky malé dívky, s níž sdílí více společných rysů, než by se na první pohled mohlo zdát.

Dětství Vici Kerekes bylo totiž poznamenáno nejistotou a komplexem méněcennosti kvůli vzhledu. Herečka se dlouhou dobu trápila kvůli tomu, že má pihy.

Její maminka jí však vždy říkala, že pihy jednoho dne zmizí. To se nestalo a ona pochopila, že nejsou překážkou, naopak mohou být (a nejen v herectví) i velmi užitečné.

Zdroj: Youtube

Roli v Gumpovi si pochvaluje

Film vypráví příběh o psovi Gumpovi, který se snaží lidem vrátit chuť do života. Za tento projekt je ráda a sama přiznala, že by se psem klidně hrála i vícekrát.  

„Ještě jsem nepotkala herce, který se umí tak soustředit. Položí ho na jedno místo a on tam sedí a vytrpí všechno, co od něho chtějí. Kdybych mohla, tak bych s ním chtěla natáčet víc než s lidmi,“ říká slovenská herečka o svém čtyřnohém kolegovi.

Vica také velmi obdivuje to, jak dokážou být psi věrní. Podle ní jsou někteří lidé falešní a neváží si toho, co v životě mají. „My lidé umíme být nevěrní a někdy i falešní. Když se nám něco nelíbí, otočíme se a jdeme pryč. Psi tam ale budou sedět a budou na vás čekat. Tuhle jejich vlastnost miluju.“

Kočovný život

Nejen natáčení Gumpa, ale i celá řada dalších pracovních povinností přivádějí Vicu stále znovu do Prahy, takže vlastně neustále žije mezi českou, slovenskou a maďarskou metropolí.

Mám takový kočovný život,“ prozradila na sebe. „Někdy jsem z toho unavená, ale ta změna je v životě důležitá. Je to nepravidelné. Jako příjmy. Někdy vás do filmu chtějí, jindy zas ne,“ prozradila herečka v Show Jana Krause. Kromě toho, že sama aktivně hraje, vede Vica Kerekes i kurzy filmového herectví.

Pseudonym vznikl na studiích

Po ukončení studia na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě se Vica odstěhovala do Budapešti, kde si vybudovala úspěšnou divadelní kariéru.

Právě zde se zrodil pseudonym Vica. V Budapešti také žila se svým partnerem, později manželem, Csabou Vighem, který pracuje jako profesionální fotograf. Po dvou letech se rozvedli.

Zdroj: Vlasta.cz, TV Prima, Show Jana Krause

Související články