Přestože herecké zkušenosti sbírala už jako malá holčička a poprvé se v televizní reklamě objevila v pěti letech, Victoria Principal původně neměla v plánu stát se profesionální herečkou.

Jejím záměrem bylo studium medicíny, které ale skončilo hned v prvním ročníku. Na konci šedesátých let měla Victoria Principal vážnou autonehodu, kterou zavinil jiný řidič, který byl za volantem pod vlivem alkoholu.

Z následků autonehody se mladá žena vzpamatovávala měsíce a poté se rozhodla, že nebude první ročník studií opakovat, ale vydá se úplně jiným směrem.

Touha stát se Pamelou

Přestěhovala se do Los Angeles a začala se naplno věnovat herectví. Zahrála si například ve filmech Život a doba soudce Roye Beana nebo v Zemětřesení. Nejvíce se ale do povědomí široké veřejnosti zapsala jako Pamela ve zmíněném Dallasu.

S herectvím ale před přijetím role plánovala seknout. Živila se nějakou dobu jako agentka a chtěla studovat právnickou fakultu. Když se jí ale do rukou dostal scénář k Dallasu, usoudila, že role Pamely je jako psaná přímo pro ni a že si ji prostě nemůže nechat ujít.

Zdroj: Youtube

Vztah Pamely a Bobbyho byl jednou hlavních seriálových linek, a dospěl dokonce ke svatbě. V roce 1987 se ovšem Victoria Principal rozhodla po devíti letech ze seriálového hitu odejít. Za rozhodnutím stálo pečlivé a dlouhodobé přemýšlení a herečka nakonec usoudila, že je potřeba postavu Pamely oddělit od Victorie.

Nechtěla být do konce života zaškatulkovaná (i když to se asi úplně nepovedlo) a nelíbila se jí ani skutečnost, že během let ze seriálu odešli skvělí scenáristé.  

Obchod s krásou i pomoc potřebným

Herečka se následně objevovala hlavně ve filmech produkční společnosti, kterou sama založila. Naposledy si nicméně zahrála v televizním filmu Titáni v roce 2000. Už na konci devadesátých let uvedla na trh svou první kosmetickou řadu a z firmy Principal Secret posléze vybudovala velmi úspěšnou společnost.

Na pozici ředitelky setrvala až do roku 2019, kdy se rozhodla z této funkce odejít a naplno se věnovat filantropické činnosti.

Napsala také několik knih o zdravém životním stylu a hubnutí. Často se v souvislostí s ní spekuluje o tom, že ke svému vzhledu si v minulosti nedopomohla ani tak životním stylem a kvalitní kosmetikou, jako spíše plastickými operacemi.

Ostatně jejím druhým manželem byl mezi lety 1985 až 2006 plastický chirurg Harry Glassman. Do seznamu jejích minulých lásek ale mimo jiné patří zpěvák Andy Gibb, se kterým jí vztah zhatila zejména jeho drogová závislost, nebo zpěvák Frank Sinatra či režisér Steven Spielberg. Ani s jedním to ale nevyšlo a herečka nikdy neměla děti.

Čtyřiasedmdesátiletá bývalá herečka se vždy velmi zajímala o životní prostředí a snažila se a stále se snaží pomáhat lidem v nouzi i zvířatům. A to nejen prostřednictvím nadace, kterou sama založila.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, etonline.com, people.com, wikipedia.org, www.csfd.cz, womenworking.com