Vilma Cibulková

K závislosti na alkoholu přispěly v případě šedesátileté herečky problémy, které se na ni v osobním životě nabalovaly. Mimo jiné šlo o vážnou nemoc jejího partnera, potrat, dluhy i rozvod. Dokonce se pokusila o sebevraždu, a tak skončila na léčení. Následně dvacet let abstinovala, až se jí v pětapadesáti podařilo najít zlatou střední cestu. Výjimečně si proto dopřeje sklenku vína nebo malé pivo. Společenské události, kde lidé často dostávají sklenku do ruky hned u vstupu, jsou tak pro ni menším stresem.

Zdroj: Youtube

Tomáš Hanák

V léčebně skončil i český herec Tomáš Hanák. Alkoholu propadl v osmdesátých letech a nevyhnuly se mu ani myšlenky na sebevraždu. Nebylo to jednoduché, ale pod dohledem odborníků se z nejhoršího dostal a zařekl se, že se alkoholu nedotkne minimálně do osmnáctých narozenin svého syna. Ty už ovšem proběhly a herec byl viděn na společenské akci se sklenkou vína v ruce. Snad se mu vše daří držet v únosných mezích.

Adele

Poprat se se závislostí dokázala i britská zpěvačka s nezaměnitelným hlasem. Ve svém otci alkoholikovi, který o svou dceru nejevil zájem, neměla moc dobrý vzor a také se musela vyrovnat s nevěrou. Utéct od problémů jí pomáhal alkohol. Opilá chodila i na jeviště a neměla problém denně vypít čtyři lahve vína. Naštěstí si nechala pomoct, podstoupila léčbu a úspěšně abstinuje.

Eva Holubová

Mezi vyléčené alkoholiky se řadí i další skvělá česká herečka. I u ní ovšem jde o dávnou minulost. Před čtyřicítkou začala svoje deprese, s nimiž bojovala už od puberty, nadměrně zapíjet alkoholem. A bylo jí jedno, že má doma dvě děti – dvojčata. Občas prý ani nevěděla, kdo je. Nakonec se kolegou a kamarádem Janem Krausem nechala odvézt do léčebny a od roku 2006 už prý nemá s pitím žádné problémy.

Ben Affleck

Hollywoodský herec závislosti propadl už jako mladík. Přispěla k tomu jistě i skutečnost, že i jeho otec byl alkoholik. Herec se opakovaně léčil, ale po nějaké době do toho zase spadl. Jedním z důvodů, proč začal zase pít, bylo podle jeho tvrzení manželství s herečkou Jennifer Garner, ve kterém se prý cítil jako v pasti. V roce 2018 se ovšem rozvedli a v tomtéž roce herec dokončil svoji zatím poslední protialkoholní léčbu. V roce 2019 sice prodělal relaps, ale záhy se zase navrátil na cestu abstinence, na které se snad stále úspěšně drží.

Zdroj: vlasta.cz Stars Insider 13. komnata Česká televize

Související články