Vilma Cibulková disponuje obrovskou vnitřní silou, alespoň to o ní říkají její blízcí. Má za sebou interrupci, pokus o sebevraždu, alkoholismus i těžké drogové období její dcery, ona ale dokázala všechno zvládnout.

Dosud patří mezi naše nejkrásnější herečky, a přestože její milostný život nebyl zcela jednoduchý, na nedostatek zájmu ze strany mužů si nemůže stěžovat ani dnes.

Zdroj: Youtube

Možná geny?

Spolu se dvěma sestrami vyrůstala v Krušných horách v Jakubově a už jako malá musela doma hodně pomáhat. Její tatínek prý dost pil a ona pro něj musela chodit do hospody.

Maminka mu pak do omrzení vyčítala, že je opilec, přesto ho ale stále milovala. Se svými rodiči, kterým je oběma 84 let, má herečka dodnes velmi silné pouto. „Neustále si spolu píšeme dopisy a nyní už dokonce mailovou cestou. Oni se o mě nebojí a já se nebojím o ně,“ říká herečka.

Milostné eskapády se ženáči

Po maturitě na pedagogické škole v Karlových Varech odešla na DAMU do Prahy. V té době občas hostovala v Národním divadle a hrála v televizních pohádkách a seriálech.

Do tohoto období také spadají její první nepodařené milostné vztahy a začínající problémy s alkoholem. Vilma Cibulková se po hlavě vrhala do románků se staršími a většinou ženatými kolegy a následky těchto eskapád na sebe nenechaly dlouho čekat.

Bylo toho nějak moc…

Její první ženatý milenec, režisér Petr Kracík, ji opustil poté, co s ním čekala dítě a ona podstoupila interrupci. Dokonce se pokusila o sebevraždu, což jí naštěstí nevyšlo.

Po dalším románku se ženatým kolegou Karlem Heřmánkem přišel vyhazov z Divadla Na zábradlí.

Výrazně starší milenec

V té době překrásná herečka doslova uhranula legendárního herce a režiséra Miroslava Macháčka, který byl o čtyři dekády starší. Macháček byl vyléčený alkoholik, který sice nepil a nekouřil, zato měl vážné psychické problémy a také rakovinu, na kterou později zemřel.

Před Macháčkem se prý Vilma s placaticí schovávala na záchodě a doufala, že její milenec nepozná, že ani kvůli němu nedokázala přestat. Nakonec od něj ale stejně odešla.

„Zdrhla jsem ve chvíli, kdy mě nejvíc potřeboval,“ přiznala herečka později. To už se vinou alkoholu propadala na úplné dno a nabrala směr léčebna Bohnice.

„Nad chlastem se nedá vyhrát, ale dá se s ním bojovat. Je to podle mě v první řadě otázka inteligence. Člověk si musí uvědomit, že mu s touhle diagnózou nikdo nepomůže, že se neléčí pro nikoho, ani pro rodiče nebo dítě, ale pro sebe.“ 

Vilma Cibulková

Narození dcery a rozvod

Po léčení na klinice se Cibulková provdala za právníka Zbyška a otěhotněla, o miminko však bohužel v pátém měsíci přišla. Na manžele se ale nakonec usmálo štěstí a narodila se jim dcera Šimona.

Téměř vzápětí se však herečka dozvěděla, že její manžel dluží přes patnáct milionů, a do roka se s ním rozvedla. V té době také nastartovala svoji kariéru, ač to měla s malou dcerkou složité.

Ráno vstávala po páté, přes půl Prahy vezla dceru do jeslí, pak spěchala na zkoušku v divadle. Odpoledne zase jesle a večer i s holčičkou znovu do divadla.

Mezitím stihla natočit úspěšný film Výchova dívek v Čechách, kdy byla poprvé nominována na Českého lva. A za vedlejší roli ve filmu Pupendo ho v roce 2003 získala!

Dvě složité osobnosti pospolu?

V roce 2003 se Cibulková podruhé vdala. Jejím vyvoleným byl charismatický herec Miroslav Etzler, který je také velmi složitá osobnost. I on má za sebou protialkoholní léčení…

Tehdy kvůli Vilmě opustil svoji partnerku Zuzanu Bydžovskou a syna Kristiána. Bydžovská jeho zradu nerozdýchala a dodnes nemůže otci svého dítěte přijít na jméno, syn se s ním nestýká. Ačkoliv Miroslav jako otec selhal, Vilmě s výchovou její dcery Šimony pomáhal.

Nevěra a problémy s dcerou

Jejich rodinné štěstí trvalo deset let, než se Etzler zakoukal do mladší herečky Radky Pavlovčinové. Aféra praskla a následoval rozvod. Bohužel, v té době měla herečka starosti i se svoji dcerou Šimonou, která se potýkala se závislostí na pervitinu a v roce 2011 byla hospitalizována v Bohnicích na tomtéž psychiatrickém oddělení jako kdysi její matka.

Dnes je ze Šimony úspěšná mladá žena a Cibulková o svém vztahu k dceři říká: „Náš vztah byl, je a bude vztahem nejvzácnějším.“

Zůstane sama?

Po rozvodu s Miroslavem Etzlerem měla herečka dva roky vztah s baskytaristou Pavlem J. Rybou, hudebníkem ze slavné rodiny Rybových. Tehdy se zdálo, že herečka bude v soukromém životě konečně šťastná, ale ani tento vztah nevydržel.

Když se ti dva v létě 2016 rozešli, přiznal Pavel J. Ryba, že to byla hlavně jeho vina, protože se více než herečce věnoval své práci.

Momentálně to vypadá, že je Vilma Cibulková bez oficiálního partnera a věnuje se dceři, práci a svým koníčkům. Působí jako host v Divadle pod Palmovkou, objevila se v seriálu Policie Hvar a jejím posledním filmem je snímek Promlčeno s vynikajícím Karlem Rodenem.

Zdroj: Vlasta.cz, Téma, csfd.cz

Související články