Taťána Kuchařová

Mezi věřící se řadí modelka Taťána Kuchařová, která na svém Instagramu v návaznosti na otázku jedné své sledující odpověděla, že víra je podle ní přesvědčením o věcech, které nevidíme. Přestože není jasné, k jaké církvi se přesně hlásí, důkazem její víry je i skutečnost, že svatbu s Ondřejem Brzobohatým měla v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v pražském Strahovském klášteře. Po rozchodu požádala církev o anulaci.

Andrea Růžičková

Duchovně založená je i slovenská herečka Andrea Růžičková, rozená Kerestešová, kterou můžete znát například ze seriálu Vyprávěj. Pochází z křesťanské rodiny, oba její synové jsou pokřtění a s vírou v Boha seznámila i svého manžela, který se rozhodl nechat se v dospělosti také pokřtít.

Ewa Farna

Víra je neodmyslitelnou součástí života také pro česko-polskou zpěvačku, která se tím nikdy netajila. V jednom z rozhovorů dokonce v minulosti uvedla, že je oldschoolová, věřící, staromódní a puritánka. Do kostela sice chodí jen symbolicky na Vánoce, ale ve svém životě se snaží řídit Desaterem jakožto morálním kompasem.

Julia Roberts

Víru v sobě člověk nemusí mít zakořeněnou odmalička, ale může ji najít i v průběhu života. Důkazem je americká herečka, která v roce 2010 konvertovala k indickému náboženství – hinduismu. Blíže se s ním seznámila při natáčení filmu Jíst, meditovat, milovat. S manželem a dětmi od té doby navštěvuje hinduistický chrám v Los Angeles. Součástí jejího náboženství je mimo jiné i víra ve znovuzrození.

Zdroj: Youtube

Tom Cruise

Členové scientologické církve dluží herci Tomu Cruisovi opravdu za hodně. Byl to totiž právě on, kdo tuto církev proslavil po celém světě, a je patrně jejím nejznámějším členem. O svém členství, které trvá už skoro čtyřicet let, sice moc často nemluví, ale v roce 2016 na premiéře jednoho ze svých filmů uvedl, že jde o krásné náboženství a je hrdý, že je jeho součástí. Zjednodušeně řečeno je scientologie založená na víře v kosmické bytosti, které se převtělují.

Harrison Ford

Někdy kolem svých dvacátých narozenin americký herec zjistil, že je mu myšlenkově velmi blízký buddhismus. Je velkým obdivovatelem duchovního vůdce Tibeťanů, kterým je dalajlama. Herec pravidelně medituje, což mu pomohlo zvládat hněv a další negativní emoce a přineslo mu to do života více lásky.

Zdroj: vlasta.cz, StarsInsider, Stream, Wikipedia, Washington Times

Související články