Vítej zpátky, Jeremy! Herec utekl hrobníkovi z lopaty a vrátil se ve vší parádě

Lucie Fendrychová | 13. 4. 2023
Selfie z nemocnice, 3.1.2023
Moderní verze Jeníčka a Mařenky
Jeremy vzal na premiéru celou rodinu

Nechat se přejet sněžnou rolbou, a ještě vlastní, to zní jako řádky ze scénáře akčního filmu. Samozřejmě před kamerou by herce zastoupil zdatný kaskadér, případně digitální trik. Ve skutečnosti to byl parádní horor.

Před pár dny se Jeremy Renner objevil v Los Angeles na slavnostní premiéře svého nového pořadu Rennervation. Přiznal se, že to byla jedna z věcí, která ho podporovala při uzdravování. Na akci, kterou nechtěl promeškat, toužil přijít zase po svých.

Zdroj: Youtube

Špatný Nový rok

První den roku 2023 trávil Jeremy doma s rodinou. Ve filmech hraje vojáky a hrdiny a hrdinsky se zachoval i ve chvíli, kdy se vrhl do kabiny rozjeté sněhové rolby, aby zachránil synovce. „Byla to moje chyba, byla to hloupost, ale udělal bych to znovu,“ komentoval hrozný zážitek. Vyprošťoval rolbou ze sněhu auto, a pak ji zřejmě nezabrzdil. Skončil pod pásem šesti a půl tunového kolosu. Zranění byla děsivá na pohled a součet diagnóz také. Více než třicet zlomenin, poškození plic a jater. Jeremy byl po operacích v kritickém stavu, i když stabilizován.

Zřejmě dobré geny! Slavné sourozenecké party, kterým se podařilo proslavit
Osobnosti

Zřejmě dobré geny! Slavné sourozenecké party, kterým se podařilo proslavit

Nevzdal se

První jiskřičkou naděje bylo selfíčko, které se objevilo na Instagramu 3. ledna. Přímo z postele jednotky intenzvní péče v nemocnici v Renu v Nevadě. Herec vypadal přesně tak, jak byste si představovali, že ho filmoví maskéři upraví na záběr v roli herce, kterého přejel tank. Ale navzdory odřeninám a hadičkám se mírně usmíval a k fotce připsal: „Děkuji všem za milá slova. Jsem příliš unavený na psaní. Ale posílám vám všem lásku.“ Později v rozhovoru s novinářkou Diane Sawyer přiznal, že nevěřil, že to přežije. Rodině napsal do mobilu dopis na rozloučenou.

KVÍZ: Jak dobře znáte filmy se zvířaty? Otestujte se
Inspirace

KVÍZ: Jak dobře znáte filmy se zvířaty? Otestujte se

Naplno

Hodila se kondička i cílevědomost, kterou Jeremy má. V 52 letech už se tělo nehojí tak rychle jako ve dvaceti. Umluvil doktory, aby ho už po dvou týdnech pustili domů, kde rehabilitoval naplno. Samozřejmě s podporou celé rodiny. A také technických vychytávek. Například speciálního antigravitačního chodícího pásu. Odlehčí více než polovinu váhy těla, díky tomu se herec znovu postavil na nohy. Tři měsíce po nehodě se hodil do gala. Na premiéru došel za ruku s desetiletou dcerou Avou, byli sladění do modra a vypadali báječně. Pro jistotu měl Jeremy ve druhé ruce hůlku a nedaleko speciální koloběžku na odpočinek.

KVÍZ: Jak dobře znáte slavný seriál Sanitka? Otestujte se
Inspirace

KVÍZ: Jak dobře znáte slavný seriál Sanitka? Otestujte se

Co Jeremyho čeká

Pořad Rennervation je druhé Jeremyho dítě. Sám ho vymyslel a nebylo snadné pro projekt sehnat podporu. Ačkoliv byl dvakrát nominován na Oscara a proslavil se třeba jako Hawkey v populární filmové sérii Avengers, tohle je něco úplně jiného. O přestavbu vyřazených velkých vládních vozidel, která se promění třeba v hudební studio nebo zařízení na filtraci vody a slouží lidem v nouzi. Především dětem v komunitách. Jeremy sám složil také hudbu, která seriál doprovází, bere to jako součást ozdravné terapie. Prostě je tentokrát nikoliv v roli, ale sám za sebe. Do projektu zapojil také dceru. Podle něj je pracovat s lidmi, které máte rádi, něco jako nebe. A jako ten nejlepší dezert.

Zdroj: vlasta.cz, Instagram, Profimedia, nytimes.com, youtube.com

Tagy Avengers Diane Sawyer herec Instagram Jeremy Renner lopata Los Angeles Nevada Oscar PROFIMEDIA s.r.o.