Vladko Dobrovodský se narodil 12. května 1978 v Brně. Ještě před tím, než se poprvé přihlásil do reality show VyVolení, pracoval jako kuchař v pražské motolské nemocnici. 

Dětství v ghettu

O životě Vladka Dobrovodského před nástupem do VyVolených se toho moc neví. Před jedenácti lety pouze jeho matka naznačila, jaké prožil dětství. „Žili jsme v Prešově na východním Slovensku, v cikánském ghettu. V domě, který měl střechu, ale byly v ní obrovské díry. Takže když pršelo, pokryli jsme věci igelitem a rozestavěli hrnce. Ale stejně bylo všude mokro,“ svěřila se deníku Aha.

Zajímavé ale je, že vše později popřel Vladkův bratr. Ten uvedl, že na Slovensku žili v paneláku v normálním prostředí. „Pravda je, že k nám chodila sociálka. Matka je člověk, který žije ve svém vylhaném světě. Nikdy nepracovala a ráda by se viděla v nějaké pozici. Matka by potřebovala odbornou pomoc, a to rychle,“ řekl v rozhovoru pro Blesk. 

Legendární scéna s nůžkami

Život Vladka Dobrovodského se začal medializovat v okamžiku, kdy poprvé vstoupil do vily VyVolených. Vladko byl od začátku výraznou postavou, byl nevyzpytatelným mužem s divokou povahou.

Pokud jste VyVolené v roce 2005 sledovali, pak vám určitě utkvělo v paměti, jak mu jednou „přeplo v hlavě“.  V záchvatu se tehdy v koupelně chopil nůžek a ostříhal si své dlouhé, kudrnaté vlasy. Později toho ale litoval a v pláči se s nimi mazlil nad umyvadlem. 

VIDEO: Na emotivní scénu s nůžkami se podívejte ve videu.

Zdroj: Youtube

114 dní za 11 milionů 

Aby získal tučnou výhru, musel Vladko ve vile vydržet dlouhých 114 dnů a tak nějak si zvyknout, že jsou všude umístěné kamery. Finále soutěže nakonec vyhrál 11. prosince 2005, když mu diváci poslali 630 506 hlasů. Díky tomu si odnesl výhru ve výši 11 milionů korun. 

Kariéra v showbyznysu nevyšla

„Chtěl bych pracovat jako moderátor,“ řekl krátce po velkolepém triumfu. Zájem o něj ale bohužel nebyl. Cestu do světa showbyznysu si ale možná navždy zavřel tak trochu sám.

Producent Petr Kratochvíl mu totiž podal pomocnou ruku, když mu nabídl, aby si zahrál v divadelní hře Obraz Doriana Graye. „Muzikál jsem odmítl, ne že bych měl malé sebevědomí, ale na to bych si opravdu netroufnul,“ vysvětlil Dobrovodský.

Druhá účast, druhá výhra

V roce 2013 došlo k velkému překvapení, když se v tehdy čtvrté řadě VyVolených objevil Vladko Dobrovodský znovu jako jeden z účastníků. Opět všechny zaujal a opět celou soutěž ovládl, ačkoli tentokrát získal „jen“ 5 milionů korun.

Peníze nerozházel, ale šikovně investoval

Mnozí vítězové by nejspíš finanční odměnu rozfofrovali a za pár měsíců by jim z ní nezbylo nic. To ale není případ Vladka Dobrovodského, který je naopak velmi chytře investoval. Za první výhru si koupil dva byty, druhou pak investoval do cenných papírů.

Skrývá se v zahraničí

Když Vladkovi nevyšla kariéra v showbyznysu, přesunul se do zahraničí. „V Česku nežiju už strašně moc let, vůbec nevím, co se tam děje. Jen občas zajedu za matkou, jinak se v Česku už nepohybuju,“ svěřil se v rozhovoru pro Extra. 

Blesku se později podařilo vypátrat, že žije ve Španělsku. Pomohl jim tehdy Facebook, prostřednictvím kterého se ho podařilo kontaktovat. „Žiju ve Valencii,“ odhalil Vladko. Když ho ale novináři poprosili o rozhovor, s omluvou odmítl. 

Jak přesně dnes vypadá a jestli stále žije ve Valencii, to je záhadou. Jisté ale je, že mu určitě zůstal jeho charakteristický úsměv a také dlouhé vlasy. Nějak se nám nechce věřit, že by se jich snad jinde než ve vile VyVolených dobrovolně zbavil. 

Zdroj: vlasta.cz, kinotip2.cz, dotyk.cz 

Související články