Syn zdědil deprese

V slzách a s velkým smutkem tehdy zanechal nejen diváky české kinematografie, ale hlavně své rodinné příslušníky, zejména dvě děti – dceru Terezu a syna Marka. Psychické problémy ale mohou být bohužel dědičné a trpí jimi i Marek, který působí jako výtvarník, básník a herec.

Po svém otci má spíše skeptický a pesimistický přístup k životu a kvůli úzkostem musel vyhledat odbornou pomoc, aby nedopadl jako jeho otec.

Svůj život se herec Vlastimil Brodský, který spoluvytvářel kultovní klasiky české kinematografie, jako je Rozmarné léto, Světáci nebo Noc na Karlštejně, rozhodl ukončit ve věku jedenaosmdesáti let. Zastřelil se na své chalupě ve Slunečné.

Lidskost a uvěřitelnost

Narodil se v roce 1920 v Hrušově na Ostravsku, ale v době studií gymnázia se s rodiči přestěhoval do Prahy, kde se kromě studia věnoval také tanci a stepu. Následně se zapsal do herecké školy a jeho kariéra se mohla naplno rozjet.

V prvním filmu se objevil jako sedmnáctiletý a šlo o roli diváka ve snímku Svět patří nám. Naopak jeho posledními filmovými počiny bylo Babí léto, kde si zahrál po boku Stelly Zázvorkové, a televizní film Lišák.

Jeho herectví se vyznačovalo obyčejností a lidskostí. Dramaticky nepřehrával a jeho role byly velmi uvěřitelné. Mezi kolegy byl oblíbený díky svému laskavému, ale mnohdy i černému humoru.

Kromě natáčení se hodně věnoval i divadlu. Měl angažmá v Divadle na Vinohradech a hostoval v Národním. Jeho hlas byl dobře znám i rozhlasovým posluchačům, zejména z řad dětí, pro které namlouval pohádky. Například jako skřítek Hajaja.

VIDEO: Poslední film Vlastimila Brodského Babí léto. Podívejte se na trailer.

Zdroj: Youtube

Ženami obletovaný

O přízeň žen prý neměl herec nouzi a prožil například krátký románek s herečkou Jiřinou Jiráskovou. Ta se po letech svěřila, že se měli dokonce brát, ale Brodský nakonec ze sňatku vycouval. Tvrdil, že kvůli úmrtí jeho babičky nemůže proběhnout radostná událost v podobě svatby.

Brodského první manželkou se nedlouho poté stala tanečnice Božena Křepelková, které nikdo neřekl jinak než přezdívkou Bíba. S tou měl i syna Marka. Vztah ale nevydržel, údajně kvůli Brodského nevěrám.

Mezi lety 1964 až 1980 byla hercovou manželkou o dvacet let mladší herečka Jana Brejchová a spolu zplodili dceru Terezu. I Jana Brejchová se s ním ale nakonec rozešla a našla novou lásku po boku herce Jaromíra Hanzlíka.

Další osudová žena už se v Brodského životě neobjevila. Z herce se postupně stával větší a větší samotář a nakonec trávil svůj čas hlavně na chatě ve Slunečné, kde mu dělal společnost jezevčík Hugo a kde také v roce 2002 vydechl naposledy.

Zdroj: csfd.cz, dvojka.rozhlas.cz, ahaonline.cz, wikipedia.org, idnes.cz, ceskatelevize.cz

Související články