V úvodu se divákům představila Andrea (29), která se svou rodinou bydlí v pronajatém bytě 4+1 na sídlišti v Uherském Hradišti. Její partner, Aleš (33), se živí jako řidič. Společně se starají o početnou rodinu sedmi dětí. Mezi ně patří Samuel (11), Honzík (8) a Magdalena (7), které má Andrea z předchozího vztahu. Následně jsou v této domácnosti společné děti Sofie (2,5) a Martina (1). Aleš má navíc ještě dvě děti z minulého vztahu, které jsou s nimi především o víkendech.

Zdroj: Youtube

Druhou maminkou byla Petra, která se svým manželem Ondrou žije v pronajatém rodinném domku se zahradou v Drozdově u Zbirohu. Petra je v současnosti žena v domácnosti, Ondra pracuje jako skladník. K rodině dále patří Petřina dcera Aneta (17) a syn Michal (11). Právoplatnými členy rodiny je také několik francouzských buldočků. Petra a Ondra jsou spolu teprve krátce, necelý rok, a do Výměny manželek se přihlásili proto, aby zkusili být chvíli bez sebe.

Nezodpovědný tatínek a nepořádek v domácnosti

Andrea a Aleš z Uherského Hradiště se vzali po tří měsíční známosti, nyní jsou spolu čtyři roky. Andrea je však z jejich vztahu frustrovaná, protože Aleš nemá žádný zájem podílet se na domácích pracích, považuje to za nevhodné. Také se neangažuje v péči o děti, údajně o ně nejeví žádný zájem. Dle jeho slov je péče o děti výhradně ženská práce. Když do této rodiny přijela náhradní maminka Petra, zůstala v šoku. V nové rodině nenašla žádné peníze na obživu a navíc musela pečovat o sedm dětí, s čímž nepočítala.

Adaptovat se také musela na skromnější podmínky. Byt nebyl vybaven tak, jak byla zvyklá z domova a tak začala mít obavy, jak to na výměnném pobytu zvládne. Navíc zjistila, že v nové rodině skoro nikdo nepracuje a Andrea s Alešem pouze roznáší letáky. Aleš navíc kouřil v bytě, a to před malými dětmi. „Jestli si myslí, že budu chodit ven, tak nebudu. Manželka mě nezkrotila, tak mě nezkrotí ani druhá," stál si za svým Aleš.

Neustálé spory o hygienu a stravování

Náhradní mamince Petře se však nelíbila ani strava dětí. Ty totiž večeřely pouze vařené párky. A co víc, nečistily si zuby. Vzorem je jejich tatínek, který si zuby čistí pouze večer, a to jenom někdy. Zároveň si Petra myslí, že by rodina měla pro děti zajistit lepší stravu a ovoce místo toho, aby si tatínek dopřával cigarety. Ten s jejím názorem nesouhlasí.

Spory jsou však i na druhé straně. Hned druhý den v nové domácnosti po ránu Andrea zjistila, že malý Michal si zuby čistí pouze večer. Kromě toho, již během snídaně, sleduje televizi, což Andrea nepovažuje za vhodné. Dále se od dětí dozvěděla, že jejich matka obvykle vstává až kolem poledne, poté tráví čas sledováním televize a k úklidu se dostane jen jednou za tři dny. Situaci ještě zhoršil nález moučných červíků, což Andreu vykolejilo.

Pohoršení a obdiv k mamince

A jak se ukázalo v diskuzích na sociálních sítích, diváci jsou z této Výměny pobouření. Zatímco maminku od sedmi dětí velmi obdivují za to, že je statečná a dokáže zajistit rodinu, Aleš se ukázal jako muž, který není schopný se o rodinu postarat vůbec. Navíc Výměnu ukončil na vlastní žádost o tři dny dříve.

,,Něco takové jsem ještě neviděla. To je hnusák, o děti se postarat neumí, ještě to ukončí, chová se jako magor, nechápu," napsala jedna z divaček. ,,On je ubožák, kvůli dětem ani nejde kouřit ven, že se nestydí," dodala jiná. ,,Jen ať se rozvedou, ten Aleš, to je ostuda, to bych nechtěla," zněl další komentář.

Zdroj: Vlasta.cz, TV Nova, pořad Výměna manželek

Související články