První rodina je z Německa a bydlí v řadovém domě ve městě Eschenbach. Kateřina (37) je momentálně bez práce, Honza (39) pak na mateřské dovolené. Manželé mají dohromady hned devět dětí, ovšem jen tři společné, které s nimi žijí v jedné domácnosti.

Aby toho nebylo málo, mají ještě farmu, na které žije více než 150 zvířat. David přihlášením rodiny do Výměny splnil své manželce sen, chtěla si to vyzkoušet. 

Nechceš do Výměny? Tak to máš smůlu

Druhá rodina má domov ve vesnici Medlov-Králová (Olomoucký kraj), kde bydlí v nájemním bytě 3+1. Oba pracují, Tereza (31) je prodavačkou, její manžel Jaroslav (32) pak jezdí traktorem. Spolu mají malou dceru Aničku (5).

Jelikož je Jaroslav často mimo domov, domácnost je plně v režii Terezy, která také celou rodinu do Výměny manželek přihlásila. Netrápilo ji ani to, že s tím Jaroslav nesouhlasí, sama je velkou milovnicí pořadu.

Panický strach

Když Tereza dorazí do Německa, je nemile překvapena už po otevření dveří. Zjistí totiž, že v domácnosti žije pes. „Pelíšek pro pejska? Bojím se psů,“ odvětí. Když jí ale psy Honza ukáže, Tereza uzná, že jsou krásní, a strach pomalu opadne. Tereza zvládne i seznámení s farmou, která se nachází kousek od domu, a pomůže i s krmením zvířat.

Doma později Honza vysvětluje rozdíly mezi výchovou dětí v Čechách a Německu. „Nesmíš křičet na děti, nesmíš je bít, to je všechno týrání,“ poodhalí. Tereza se svěří, že když to jinak nejde, doma Aničku občas uhodí. Honza jí na to řekne, že v Německu už by to řešila sociálka, a pokud by se to opakovalo, mohlo by dojít až k odebrání dítěte. 

Honza už vyhlíží svou manželku

Tereza v náhradní rodině lítá jako hadr na holi a střídavě uklízí po dětech a po zvířatech.V noci ale odmítá spát s malou Elizabeth a musí to za ni dělat Honza. „V noci s ní nebudu, protože se bojím. Mám strach ze syndromu náhlého úmrtí,“ vysvětluje Tereza. 

Honza dovolí Tereze v jeden den Výměny odjet do města. Ta vstane brzy ráno, doma udělá všechny práce, a až poté odjede. Honza v tu chvíli už vyhlíží den návratu své manželky.

„Odjet si takhle a ani tady neuklidit, to je šílený. Nechat tady takovej šílenej mrdník. Kačka nechodí nikam, to je zodpovědná maminka,“ neprávem Terezu haní a po jejím příjezdu je na ni ještě nepříjemný. „Z tebe sálá prostě strašná negativita,“ řekne Tereza Honzovi. 

Na konci výměny už je Tereza vyčerpaná a korunu tomu nasadí psi, kteří jí sežerou maso na polévku. „Je mi zvláštně, všude výkaly od pejsků, čůránky, takže pět kýblů, než jsem to zlikvidovala,“ prozradí na kameru s tím, že si připadá jako služka. 

Běžná práce jí zrovna nevoní

Kateřina po příjezdu do nové rodiny hned ocení čistotu a vůni domova. Když si čte manuál, zarazí se u toho, že Tereza pracuje jako prodavačka. „No tak to bych rozhodně nechtěla dělat, prodavačku, už jsem taky měla nabídku,“ pousměje se, což je vcelku zvláštní, když uvážíme, že je na pracovním úřadě. 

Začátek Výměny se zkomplikuje v okamžiku, kdy Aničku bolí zoubek. Návštěva zubaře ale vše vyřeší, přestože to doprovází pláč. Kateřina v náhradním domě brzy zaboduje, její chléb ocení i maminka Terezy, která pomáhala s nemocnou Aničkou. 

Později Kateřina přemluví Jaroslava a vezme Aničku na koně, což malé děvčátko uvítá. Náhradní maminka později také Aničku učí jezdit na kole a za deset společných dní dítě naučí opravdu mnoho nového. 

Strašných 10 dní

Obě maminky si z očí do očí vyměnily své nové zkušenosti. Spokojená v náhradní rodině nebyla ani jedna. „Měla jsem pocit, že všechno smrdí, že já smrdím,“ postěžovala si Tereza. „Jsou důležitější věci než úklid,“ má v tom jasno Kateřina.

Mezi oběma maminkami panuje velké napětí. „Ty se nad sebou zamysli,“ říká Tereza Kateřině. Ta posléze vstává od stolu se slovy: „Já odcházím, ty seš strašně arogantní a mě to hrozně s*re.“

Diváci mají jasno

I tato Výměna manželek vyvolala mezi diváky pořádný rozruch a své pocity sdíleli na sociálních sítích. „Mašina na děti a pak dávky. Nesympatická Češka v Německu,“ míní divačka Vladimíra.

Divák Pavel zase kritizuje pracovní morálku rodiny, která žije v Eschenbachu. „Spíš by se měli naučit chodit do práce.“ Divačka Lucie pak nechápe, proč jsou psi pořád doma a nechodí ven. „Tohle se může brát jako týrání,“ nebere si servítky. „Oba chlapi na flákanec. Ten z Německa nepochopil princip Výměny manželek,“ vyjádřila Petra svůj názor.

Zdroj: vlasta.cz, tv.nova.cz, facebook.com 

Související články