První rodina žijící v malebných Beskydech, konkrétně ve vesnici Lubno, obývá pronajatý starší dům. Lenka (40 let), pracující v oblasti živočišné výroby, a její partner Lukáš (31 let), stájník a ošetřovatel skotu, společně vychovávají dvě malé děti – šestiletého Lukyho a čtyřletou Natálku. Rodinu do televizního pořadu přihlásila sama Lenka, aby si vyzkoušela, jak to chodí v jiných rodinách a aby si manžel uvědomil, co pro ně dělá.

Zdroj: Youtube

Druhá rodina bydlí v bytě ve vesnici Žampach, která se nachází v blízkosti Jílového u Prahy. Dominika (27 let) je na rodičovské dovolené, Martin (28 let) pracuje jako koordinátor expedice pro internetový obchod s potravinami. Společně vychovávají roční dceru Holly a částečně pečují o Martinova syna z předchozího vztahu. Problémy ve vztahu nemají, ale chtějí zjistit, co by mohli ještě zlepšit.

Problémy začaly kvůli alkoholu

„Měli jsme krizi. Manžel pil, byl v léčebně. Teď abstinuje a uvidíme, co bude. Když pil, tak na mě byl zlý a říkal mi, že jsem neschopná a nic neumím. Narušil mi psychiku, a proto to chci zkusit v jiné rodině, zda to dokážu zvládnout,“ řekla během úvodního rozhovoru hlava první rodiny, Lenka. Její manžel s účastí v reality show souhlasil a prozradil, že s alkoholem už nechce mít nic společného. Snaží se žít nanovo a s čistým štítem.

První den výměny se zdál být zalitý sluncem. Nikdo si na nic nestěžoval. Například Lukáš si chválil, jak je Dominika akční, pracovitá a umí se postarat o rodinu. Sám přiznal, že jeho žena nic takového nedělá a velmi často svůj volný čas tráví na mobilním telefonu a hraje hry.

Tajné popíjení alkoholu a hádka kvůli zvířatům

Ve druhé rodině to však záhy začalo skřípat. Když vzala maminka Lenka malou Holly na procházku, jediné, o co se zajímala, byla možnost dát si pivo. Její záliby v alkoholu si velmi rychle všiml tatínek Martin, který postupně začal řešit životní styl své náhradní manželky. „Ona už nechce dělat nic, ona už si tady upíjí. Včera jsem na to koukal, z celého ferneta je čtvrtka a ten byl plný. Pak tady zmizely další, o tom jsem věděl, to mi sama říkala, že to pila. Já bych to nedal, mít doma někoho, kdo když je ve stresu, potřebuje vypít několik panáků na uklidnění,“ nechal se slyšel Martin na kameru.

Kritika Lence pochopitelně vadila. Vadit jí ale postupně začalo všechno – že v nové rodině převládají ostrá jídla nebo to, že kromě hada se tam nacházejí i myši a jí to připomíná zverimex. Navíc se potýkala i s problémy, protože neuměla ovládat moderní spotřebiče v domácnosti, které jí připadaly moc komplikované. Ke konci výměny už Lence vadilo téměř vše.

A co na to diváci? Ti nechápou přístup maminky Lenky, která si stěžovala na svého partnera, že hodně popíjí, ale sama dělala to samé, navíc v přítomnosti dětí. ,,Měla by se dětem věnovat, ne být na telefonu,” napsala jedna z divaček. ,,Maminka se neumí postarat o sebe, natož o děti, přednější je jí pivo a telefon, ostuda,” dodala jiná. Jak tohle skončí?

Zdroj: Vlasta.cz, TV Nova, pořad Výměna manželek

Související články