Simona Krainová

Není žádným tajemstvím, že jedenapadesátiletá modelka má pouze základní vzdělání. Se studii sekla ve druhém ročníku středního odborného učiliště a začala se naplno věnovat kariéře manekýnky, a dokonce se jí podařilo prorazit i v zahraničí.

Pro iDnes Simona prozradila, že význam vzdělání nezpochybňuje, ale ona sama byla ráda, že mohla školu opustit, a v životě ji její nedodělání neomezovalo. Poradila si prý díky sociální inteligenci, která pro ni je v rámci jejího povolání důležitější.

Zdroj: Youtube

Tatiana Dyková

Oblíbená česká herečka si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat. A právě pracovní vytížení bylo i u ní důvodem, proč před lety splnila pouze povinnou školní docházku.

Následně byla sice přijata na Státní konzervatoř Praha, ale studium tam nedokončila. V té době už totiž hodně točila nebo hrála v divadle a její školní docházka řídla a řídla. V pátém ročníku školu přerušila, ale už se do ní nikdy nevrátila.

V rozhovoru v rámci pořadu Tandem ale uvedla, že její názor na konzervatoř rozhodně není negativní a myslí si, že je to skvělá škola, kterou má cenu dostudovat.

Aňa Geislerová

Podobně je na tom i další často obsazovaná česká herečka. Po dokončení základní školy se Aňa Geislerová nejprve vydala do Milána, kde se snažila prosadit jako modelka. Po návratu začala studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka, ale po dvou letech z ní odešla.

Měla už totiž herecky dost napilno. První roli dostala ve snímku Pějme píseň dohola v roce 1990. Proslavil ji ale film z roku 1991 s názvem Requiem pro panenku.

V rozhovoru pro Život v Česku prozradila, že ze začátku základní školy byla velmi nadšenou žačkou, ale postupně zjistila, že jí systém školství nevyhovuje a měla dojem, že její nadšení spíše zadupal, než aby ho podporoval.

Zdeněk Godla

Osmačtyřicetiletý český herec je široké veřejnosti známý hlavně díky své roli v seriálu Most!, kde si zahrál popeláře Frantu. V rozhovoru pro Super herec přiznal, že má jen osm tříd základní školy.

Během studia se totiž chytl špatné party a do školy ani moc nechodil, dokonce mu hrozila i trojka z chování, nicméně nakonec vyvázl s dvojkou.

Přestože je momentálně už na dobré cestě, zanedbané vzdělání ho přece jen mrzí. Byl by šťastnější, kdyby šel po základce na učiliště, jak bylo původně v plánu. 

Michal David

Také český zpěvák a hitmaker, jehož rodné jméno je Vladimír Štancl, dodělal pouze základní školu. A i když mu to rozhodně nebylo překážkou v úspěchu, v rozhovoru pro Lifee prozradil, že svému vnukovi se za vzor nedává, protože měl ve škole samé čtyřky, a dokonce dvojku z chování.

Byl skutečným rošťákem, například zamkl učitelku v kabinetu, aby nemohla žáky zkoušet. Na vzdělání svých blízkých ale dbá. Dceru například podporoval ve studiích v zámoří.

Eva Burešová

Na školní docházku nemá česká zpěvačka a herečka ty nejlepší vzpomínky. Byla totiž terčem šikany a i to se možná podepsalo na tom, že se školou tak rychle skončila.

Dodělanou má pouze základku, střední nedokončila, protože se zaměřila na hereckou a pěveckou kariéru. A vyplatilo se, v roce 2011 na sebe upozornila účastí v soutěži Česko Slovensko má talent a od té doby se jí velmi daří.

Zdroj: vlasta.cz, super.cz, csfd.cz, idnes.cz, regiony.rozhlas.cz, zivotvcesku.cz, lifee.cz

Související články