Seriál Xena s podtitulem Princezna bojovnice se vysílal mezi lety 1995 až 2000 a vzniklo celkem šest sérií. V době, kdy se herečka Lucy Lawless těšila díky Xeně nebývalé popularitě, ovšem prožívala nelehké období v osobním životě.

V roce 1995 se rozvedla se svým prvním manželem, kterého si brala jako devatenáctiletá a se kterým má dceru Daisy. Během natáčení si ale záhy našla novou lásku –⁠⁠⁠⁠⁠ producenta a spolutvůrce seriálu Roberta Taperta. Za toho se v roce 1998 provdala a má s ním dvě děti.

VIDEO: Lucy Lawless je také talentovaná zpěvačka. Podívejte se na video, kde jako blondýnka zpívá s Bonny Tyler hit Total Eclipse of The Heart. Její hlas je neuvěřitelný!

Zdroj: Youtube

Xena musela být tmavovlasá

Lucy Lawless je přírodní blondýnka a ke své barvě se po natáčení seriálu i vrátila. Jako Xena ale musela mít vlasy obarvené nahnědo. Přestože při náročných scénách za herečku zaskakovala dublérka, sama Lucy Lawless vyniká v bojovém umění a v gymnastice a také umí dobře jezdit na koni.

Z toho ale pramení i zranění, které během natáčení utrpěla. Kůň, na kterém v seriálu jezdila, totiž jednoho dne ztratil rovnováhu a herečku zavalil. Ta si z této nepříjemné nehody odnesla zlomeninu pánevní kosti a menší pohmožděniny. Scenáristé se tedy museli činit, přepisovat děj a zaměřovat se nějakou dobu spíše na vedlejší postavy.

Ikona homosexuálů

Předmětem velké diskuze byl vztah seriálové Xeny a její přítelkyně Gabriely, kterou si zahrála Renée O’Connor. Jejich blízké propojení bylo mnohými považováno za lesbický vztah. A tak se Xena i Gabriela staly trochu neplánovaně ikonami homosexuální komunity.

Lucy Lawless to ale rozhodně nevadí a sama veřejně vystupuje na podporu LGBT+ menšiny, účastní se průvodů apod.

Hereččina kariéra se rozhodně neomezila pouze na roli Xeny, výčet filmů a seriálů, v nichž se objevila, je poměrně dlouhý. Mezi lety 2010 a 2013 na sebe upozornila jako Lucretia v historickém seriálu Spartakus.

V něm také při odhalených scénách mnoho ukázala a její tělo vypadalo i po čtyřicítce naprosto skvěle. Od té doby sice trochu přibrala, což je zcela přirozené, ale vypadá pořád velmi dobře. Klidně bychom jí hádali o pár let méně.

Konec kariéry?

Od roku 2019 jí patří hlavní role v kriminálním seriálu Vražda je můj život, kde ztvárňuje bývalou policistku, která nyní působí jako soukromá vyšetřovatelka a nechává se najímat na objasňování vražd.

Před časem se ovšem šestapadesátiletá herečka nechala slyšet, že role Alexy Crowe by mohla být klidně její poslední v kariéře.

Zdroj: vlasta.cz, csfd.cz, stuff.co.nz, people.com, nzherald.co.nz

Související články